Przyjście na świat dziecka to najpiękniejszy dzień w życiu wszystkich matek – oto na świat przyszedł ich maluszek


Każda mama szalenie kocha swe dziecko. Pragnie z nim spędzać niejedną wolną chwilę i cieszyć się tym, że może spoglądać każdego dnia na rozwój swego maluszka.
Jednak, urlop macierzyński może trwać zaledwie rok.

mieszkania

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
czasami zdaje się nam, że to zbyt mało. Niestety po tym roku mamy muszą powrócić do pracy. Duża część z nich nie może wyobrazić sobie, by zostawić swoją gwiazdeczkę na długi dzień z nianią albo w żłobku, poszukują zatem innego rozwiązania. części z nich decyduje się wrócić do pracy na pół etatu.

Jeżeli zainteresował Cię zaprezentowany problem, poznaj serwis Producent sal zabaw dla dzieci, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoją wiedzę.

Wtedy doskonałym pomysłem jest klub malucha. Jest to zamiennik dla żłobka, ponieważ przyjmowane są tu maluszki pomiędzy 1-3 rokiem życia i tylko na 5 godzin każdego dnia. Wobec tego jeśli mama takiego berbecia pracuje na pół etatu, to będzie mieć czas jeszcze przyjechać z biura i odebrać swoje dziecko przed upływem limitu czasowego. Klub malucha jest świetnym miejscem, gdzie nasz skarb może nawiązywać znajomości z innymi maluchami. Jest to niezwykle ważne w rozwoju każdego dziecka. A 5 godzin to idealna dawka, ponieważ taki brzdąc potrzebuje również bliskości z mamą, gdyż w taki sposób czuje się bezpiecznie. Wie wówczas co to miłość i akceptacja. Zatem taki wyważony podział dnia między spędzaniem czasu z mamą oraz z kolegami wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Nawet jeśli musimy wrócić do pracy na więcej niż 4 godziny dziennie, to możemy poprosić swoją teściową lub dobrą sąsiadkę o odebrania szkraba z klubu i nakarmienie go pysznym obiadem, zanim nie przyjedziemy z pracy.