Terapia rodzinna jako sposób na rozstrzygnięcie kłopotów


Tagi: , ,
W dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy zbyt szybko, kiedy praca pochłania nas bez reszty, zdołać zachować równowagę pomiędzy życiem rodzinnym, a pracą zawodową to wielka umiejętność.
Dużo ludzi nie może sobie z tym dać rady, z tej przyczyny częstokroć korzystają ze wsparcia, jaką jest terapia rodzinna Bochnia.

Jest to taka postać terapii, w której uczestniczy zwykle cała rodzina (dobra strona). Powstaje to z domniemania, iż rodzina konstruuje jakiś system, w jakim poszczególni członkowie pozostają ze sobą we dwustronnych relacjach i wzajemnie na siebie działają. Problemy jednego z mieszkańców wpływają na cały układ rodzinny, jednak i system rodzinny wpływa na formowanie zakłócenia. W związku z tym przy rozstrzygnięciu komplikacji najważniejszymi postaciami stają się domownicy. Dlatego że terapia dotyczy pełnej rodziny, w związku z tym uwaga i aktywność terapeuty skoncentrowana jest na każdych uczestnikach spotkania. Terapeuta powinien być również neutralny wobec uczestników spotkania i nie brać strony żadnego z nich. Terapeuta pomaga rodzinie poznać i rozwiązać problem, a nie sądzi, kto jest winny, bądź kto ma rację. Sposoby prowadzenia sesji są zależne od wyborów teoretycznych terapeuty.
kulturystyka
Niezwykle często komplikacje w związku potęguje zmącona komunikacja.

Terapia par Bochnia sprawdza się, kiedy ciężko nam wprost porozmawiać o obustronnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słyszymy siebie nawzajem.
Warto zasięgnąć rady terapeuty, zapisać się na sesję z terapeutą zanim dawniej bliskie sobie osoby oddalą się od siebie, nim okaże się za późno na ocalenie związku.