Każdy rodzic pragnie, aby jego maleństwo było mądre i dlatego dba o jego właściwy rozwój emocjonalno-intelektualnyOstatnio sporo mówi się o tym, że maleństwo powinno mieć różne bodźce, aby właściwie się rozwijać. Czytamy mu zatem bajeczki i kupujemy przeróżne książeczki do kolorowania.
W czasie pierwszych czterech lat życia rozwój emocjonalny naszego bobasa jest najistotniejszy.

rezydencja

Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group

To wtedy jego mózg przetwarza niezmierzoną ilość informacji. Po prostu pochłania wiedzę na mnóstwo tematów. Każdego dnia dowiaduje się czegoś nowego. By stymulować jego rozwój, musimy mu dawać przeróżne materiały. Powinniśmy czytać mu bajeczki czy dawać różne książeczki z zagadkami. Jeśli nasz maluszek kocha malować, to musimy mu kupować kolorowanki i zestaw nowych kredek. Będzie wtedy mógł pogłębiać swoją zainteresowania. Początkowo zapewne będzie – (laserowa korekcja wzroku – zobacz więcej) mu to wychodziło koślawo, ale potem z pewnością będzie coraz lepszy. Poza tym, nikt nie jest od razu mistrzem w jakiejś dziedzinie. Malowanie spowoduje, że nasze dziecko będzie bardziej twórcze. I pozwólmy mu na swoje interpretacje przeróżnych zjawisk. Jeżeli chce pokolorować niebo na różowo, a krzak na żółto – to niech mu będzie, niech poczuje wolność małego artysty. Kolorowanki dają nam jeszcze jedną zaletę. Nasz szkrab będzie siedzieć z nami w kuchni, gdy będzie malować. Będziemy mieć go stale w zasięgu wzroku i będziemy mogły przykładowo ugotować obiad.

Tymczasem nasz brzdąc zajmie się kolorowaniem i będzie w miarę cicho. Gdy skończy z pewnością będzie miał ochotę podzieli się z mamą swym rysunkiem. Nie zapominajmy, by zawsze wyrazić się z zachwytem o obrazku.
Tagi: , ,