Monthly Archive: Marzec 2013

szpital

Odwieczna walka z zarazkami

Trudno wskazać większego wroga ludzkości niż zarazek. Te niedostrzegalne niewzmocnionym okiem stworzenia zabijały i ciągle zabijają miliony ludzi na całym globie. W tej batalii z człowiekiem zarazki mają mocnego przyjaciela – wirusy. Miłe jest to, że wg wszelkich danych, ludzkość wojnę z mikrobami wygrywa. Początek klęsk mikrobów nastąpił ponad 150 temu, kiedy po raz pierwszy zaobserwowano przez mikroskop śmiercionośne zarazki. Następnie wynaleziono płyny odkażające, dezynfektory, lekarstwa i inne skuteczne bronie w rękach człowieka.
Okulista

Dbaj o swój wzrok

Od małego trzeba każdemu Polakowi wpajać zasadę, że o oczy powinno się dbać. Na wzrok czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Wielu Polaków narzeka na ciężkie schorzenia oczu, takie jak na przykład jaskra. Tak jak w przypadku innego rodzaju schorzeń, ważne jest systematyczne sprawdzanie formy oczu u lekarza specjalisty. Jeżeli interesuje cię badanie wzroku w Cieszynie czy w innym ośrodku miejskim, w cybeprzestrzeni znajdziesz praktyczne informacje. Można też spytać o to doktora rodzinnego.
kalendarz biurowy

Sprawdzone wzorce kart menu

W dzisiejszych czasach niełatwo poradzić sobie bez teczki na dokumenty czy też bez specjalnego segregatora. Takie akcesoria biurowe pomagają wielu osobom uporządkować papiery, dzięki czemu każdy może zaoszczędzić dużo czasu. Kluczowe bywają przy tym dobrze dobrane przekładki do segregatora. Wybranie dobrej przekładki na dokumenty nie bywa zazwyczaj rzeczą banalną. Aby dobrze dokonać wyboru akcesoriów biurowych najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, poznać marki robiące tego typu sprzęt, które czasem produkują także karty menu restauracji, wkłady wymienne do organizerów, czy przekładki do segregatora.