Uśmiech jak Hollywood


Zdrowe i lśniące zęby. Ozdoba uśmiechu, nasza wizytówka. I niespełnione marzenie wielu osób. Chcielibyśmy, by były proste, równe i kompletne. Czy wiesz, że wszystkie te marzenia można spełnić?

Kiedy uzębienie mamy kompletne, ale diastema czy nierówności szkliwa powodują nasze złe samopoczucie, z pomocą przyjdzie stomatolog, zakładając nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo delikatne, mocowane na zęby. Ponieważ są wykonane z bardzo trwałego materiału, możemy je użytkować nawet 15 lat. To błyskawiczny i coraz popularniejszy sposób na uzyskanie „hollywoodzkiego uśmiechu”. Decydując się na zabieg, można zmienić odcień, udoskonalić kształt oraz długość i szerokość zęba, a nawet odbudować brakujące fragmenty. Więcej na stronie: http://www.aurident.pl.

Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Statystyki jednak alarmują, że przeciętna osoba dorosła ma niekompletne uzębienie. Problem jest poważny. I najważniejsze nie są, jakby się mogło wydawać wyłącznie walory estetyczne, co problemy natury medycznej. Braki w uzębieniu sprawiają, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać i pochylać, co w efekcie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłużej odwlekamy wizytę u stomatologa, tym poważniejsze są następstwa naszych zaniedbań. Nasza niefrasobliwość w tym przypadku może przyczynić się do poważnych zmian chorobowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Najlepszym sposobem na przywrócenie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy i dykcji są implanty. Stomatolog we Wrocławiu wszczepia kilka implantów , a następnie przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale nie zapominajmy, że są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na bardzo długie lata – inne rozwiązanie. Co więcej, w gabinetach możemy zdecydować się na formę ratalnej opłaty, co jest szczególnie pomocnym rozwiązaniem.

Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu w kość szczęki stomatolog wkręca śrubę która stanowi podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.