Kilka słów na temat badań USG – dowiedz się potrzebne informacjeJeśli w pewnych sytuacjach pojawi się ból w niektórych częściach ciała, warto bez zwłoki wybrać się do specjalisty w celu konsultacji, a także – ostatecznie – na właściwe badania, aby znaleźć źródło bólu.

Jednym z takich jest USG, które stosuje się obrazowania i badania tkanek ciała.
Kobieta

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Ból może dotyczyć też okolicy kolan, dlatego też wybrać się warto na badania, by można było odpowiednio zobrazować źródło bólu i finalnie ustalić leczenie w celu zlikwidowania problemu. Ważne jest również to, aby ocenić formę stawu kolanowego. USG kolana jest najczęściej wykonywanym badaniem tego typu, gdyż staw kolanowy bardzo często może ulegać różnym urazom i schorzeniom uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie- http://www.rehabilitacje.org/pracownia-usglistycznego urządzenia, które ukazuje odpowiedni obraz oraz umożliwia postawienie finalnej diagnozy.

Podczas badania, lekarz przykłada do obszaru badanego ultrasonograficzną głowicę, która jest posmarowana żelem. Pacjent musi przede wszystkim leżeć na plecach, a na polecenie badającego – zmienić pozycję kolana. Jeśli badanie ma na celu sprawdzić dolną częścią kolana, wtedy pacjent położyć się musi na brzuchu. W trakcie USG kolana można sprawdzić choćby uszkodzenie więzadeł, łękotek, a nawet zapalenie kaletek oraz możliwą obecność wysięku w stawie.

Nieinwazyjną metodą tegoż badania jest także USG ortopedyczne, mające na celu w szczególności sprawdzenie stanu chociażby kolan, bioder, łokci lub barku- http://www.rehabilitacje.org/usg-ortopedyczne. Najczęściej trwa ono kilka do kilkunastu minut, z kolei wyniki niejednokrotnie można odebrać po kilku chwilach.

Jeśli ktoś musi mieć zrobione USG ortopedyczne Kraków posiada gabinety zarówno prywatne, jak i publiczne, gdzie można je wykonać, a zarazem poddać się leczeniu pod okiem doświadczonych specjalistów.
Tagi: , ,