Jak być oryginalnym i wypracować interesujący styl? Pomoże nam w tym pomysłowa biżuteria


Za jedną z najbardziej charakterystycznych cech młodości uważa się chęć bycia oryginalnym. Młodzi chcą odciąć się od lat dziecięcych i zamanifestować swoją odrębność.

Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva

kolczyki dla chłopców

Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie tym nastolatkowie najchętniej noszą wyraziste ubrania w krzykliwych kolorach.
Bardzo istotnym elementem drogi do osiągnięcia własnego stylu jest biżuteria. Dobrze dobrane i ciekawe ozdoby są w stanie odmienić każdy, nawet najzwyklejszy strój. Noszenie charakterystycznej biżuterii może być również znakiem przynależności do określonych subkultur. biżuteria dla młodzieży stanowi dziś sporą część rynku jubilerskiego, a jej producenci współzawodniczą ze sobą w wymyślaniu oryginalnych modeli. Inspirację dla projektantów często stanowią bohaterowie gier komputerowych, kreskówek czy filmów, motywy zaczerpnięte ze znanych bajek czy też wzory charakterystyczne dla wspomnianych wcześniej subkultur.

Wbrew utartym stereotypom biżuteria nie jest kobiecą dziedziną. Mężczyźni tak samo chętnie noszą bransoletki, wisiorki czy sygnety, i nie inaczej rzecz się ma z chłopcami – kolczyki dla chłopca. W ofercie firm produkujących biżuterię znajdziemy szeroką gamę ozdób dla młodszych i starszych mężczyzn. Wybierać możemy spośród delikatnych elementów oraz nietypowych dodatków, które skutecznie potrafią skupić na sobie spojrzenia. Sporą popularność zyskały kolczyki dla chłopców, które dzisiaj produkuje się przede wszystkim ze srebra i stali chirurgicznej.