W jaki sposób zainteresować małe dziecko częstszą aktywnością fizyczną? – czyli zdrowie przez powszednią zabawę

0 Comment


Aktualnie wśród coraz młodszych dzieci poważnym kłopotem staje się otyłość. Lekarze z każdym rokiem upominają, że dzieci zbyt mało się ruszają.
Zainteresowanie dziecka poprzez przymus jest zazwyczaj nietrafionym rozwiązaniem, które jedynie bardziej oddala od celu.

W rezultacie rodzice poszukują nowych efektywnych rozwiązań na zmotywowanie dziecka do częstszego ruchu. Najwydajniejsze jest tzw. podejście zabawowe. Kupienie zabawki, która w silny sposób wpłynie na wyobraźnię dziewczynki, wpisując się jednocześnie w sferę personalnych zainteresowań jest sortem rozwiązania, jakie rokuje największy sukces kompletna oferta tutaj. Pozytywka baletnica jest doskonałym przykładem. Jeśli dziecko interesuje się tańcem, to tego rodzaju zabawka skutecznie pomoże rozwinąć drzemiące ambicje. W efekcie późniejsze zapisanie na różnego rodzaju kursy (jak pomóc dziecku w nauce) taneczne, jest znacznie prostsze, ponieważ dziecko samo będzie wykazywało motywację do uczestniczenia. Pozytywka baletnica to wyłącznie pojedynczy przykład szybkich rozwiązań, jakie są zdolne zmotywować dziecko do częstszego i co najważniejsze zdrowego ruchu.
pozytywka baletnica

Autor: geir tønnessen
Źródło: http://www.flickr.com
szarfa gimnastyczna

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Dodanie do wyżej wymienionej zabawki pobocznych elementów jak na przykład szarfa gimnastyczna umożliwi jeszcze lepszy wpływ na wyobraźnię małej księżniczki więcej ofert szarf. Szarfa gimnastyczna jak i różnorodne pozytywki pod kątem ceny nie nadwątlą wyjątkowo domowych finansów.

Takie połączenie produktów stanowi jedno z bardziej efektywnych wyjść z sytuacji, gdy dziecko nie wykazuje chęci do bardziej częstego ruchu. Eksperymentowanie z różnymi połączeniami produktów jest może i absorbujące czasowo jednak korzyści o wiele przewyższają koszty.
Tagi: , , ,