Czemu przy kosmetycznych zabiegach należy dbać o bezpieczeństwo, jakie metody są obecnie popularne.Do poprawy urody od dawna wykorzystywano najróżniejsze zdobycze techniki. W dawnych latach często kończyło się to tragicznie, historia zna przypadki, kiedy przy zabiegach kosmetycznych stosowano promieniotwórcze związki.

Obecnie na sprawy bezpieczeństwa zwraca się ogromną uwagę, lecz również możliwości technologiczne i naukowa wiedza dają całkiem nowe możliwości. Oczywiście przy upiększających zabiegach cały czas istnieje jakieś ryzyko powikłań, między innymi dlatego, że w wielu z nich korzysta się z igieł. Jednak dokłada się wszelkich starań, żeby to niebezpieczeństwo zmniejszyć jak najbardziej, między innymi przez dobre szkolenia osób pracujących w zakładach czy nacisk na kwestie higieny. Sporo inwazyjnych technik zastępuje się również bardziej nowoczesnymi, które dają dużo mniej powikłań.
lekarstwo

Autor: Joni Räsänen
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużo się zmieniło na przykład przy masażach. Oprócz klasycznych technik, jakie nadal są niezwykle skuteczne, coraz częściej wykorzystywana zaczęła być endermologia Katowice. Opiera się ona na tym, że na skórę oddziałuje się z dużym podciśnieniem i naciskiem, przez co uaktywnia się metabolizm i produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra zaczyna nabierać odpowiedniej jędrności, a równocześnie zmniejsza się tkanka tłuszczowa. W wielu przypadkach do pomocy przy poprawianiu urody stosuje się także światło.

W wielu kosmetycznych gabinetach jest bowiem oferowane fotoodmładzanie Katowice, które polega na działaniu na skórę specjalnymi lampami. Emitują one światło o odpowiedniej długości, pobudzając komórki do wytwarzania kolagenu.
Tagi: , , ,