Niszczenie dokumentów jest właściwie kwestią newralgiczną w niejednej firmie – nie zapomnij o tymInformacja obecnie jest jedną z najcenniejszych rzeczy jaką mamy. Nieomalże cały świat bazuje na tym jednym słowie. Informacja rozgłaszana jest w mieszkaniu, w pracy, w mediach – jest nieodłączną częścią naszego życia.

Niestety częstokroć okazuje się, że jest ona użytkowana w niewłaściwy sposób.
lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
niszczenie dokumentów

Autor: merri
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że zdradzając komuś własny sekret będziemy musieli liczyć się z tym, że dana osoba jest w stanie przekazać go dalej niszczenie dysku twardego. Jeżeli jest to osoba do jakiej posiadamy ogromne zaufanie to bez skrępowania możemy jej wszystko powiedzieć, niestety z reguły okazuje się, że mimo wszystko informacja przekazana jest dalej. Taka sama okoliczność ma miejsce też w pracy czy mediach. Nie chodzi tutaj już o rzeczy, które powiązane są prosto z naszym życiem, lecz o ważne dokumenty, jakie nie mogą znaleźć się w niepowołanych rękach, bowiem zdołają one wyrządzić wiele krzywdy. Dlatego niszczenie dokumentów jest rzeczą elementarną, gdy posiadamy pewność, iż nie będą one nam potrzebne, a mogą zostać wykorzystane do niecnych celów. W obecnych czasach najbardziej popularne w rozbudowanych firmach są niszczarki dokumentów – znajdują się one praktycznie w każdym biurze, ponieważ są wymagane każdego dnia niszcz dokument. Niemniej jednak każdy wie o tym, iż dzisiaj multum informacji jest tylko na elektronicznych nośnikach danych.

W związku z tym niszczenie dysków twardych też nie powinno być nam obce.
Nie bagatelizuj tej kwestii, albowiem może się okazać, iż jakiegoś dnia wyciekną informację, które mogą zdziałać naprawdę wiele szkody.
Tagi: , , ,