Ociepl swój dom przed nadciągającą zimąWciąż w naszym kraju na peryferiach miast, możemy dostrzec liczne domki jednorodzinne, które zostały zbudowane przed dekadami. Żyjący w nich ludzie, z pewnością odziedziczyli je po krewnych.

Jeśli sam żyjesz w takim domu, z pewnością co roku zmagasz się z podwyższonymi opłatami za ogrzewanie. Lecz dzięki nowoczesnym technologiom, możesz coś na to poradzić.
<www>‚ title=’<www>‚ style=’margin:8px;’/></p>
<div class=
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
sąd

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, nie obejdzie się bez pierwotnej inwestycji, która zwróci ci się zupełnie w przeciągu paru sezonów zimowych. Na początku warto zastosować ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Jest to specjalna substancja, dzięki której gorące powietrze z wewnątrz, nie będzie uciekać na zewnątrz, będzie to niezwykle istotne, bowiem najwięcej tracimy go własnie na poddaszu. Jeśli nadal w twym domu masz stare, drewniane okna >>> dalej, powinieneś je szybko zamienić na plastikowe. Gdyż te są znacznie bardziej szczelne, przez co ułatwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury w środku.
Jednak jak wziąć się za tego typu czynności? Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową można przeprowadzić osobiście, po zdobyciu odpowiednich materiałów. Pianka jest do dostania w każdym salonie z materiałami budowlanymi. Lecz jeśli chcesz trochę oszczędzić na tym nabytku, warto udać się na giełdę budowlaną. Natomiast wymiana okien będzie czynnością bardziej skomplikowaną, należy powierzyć to specjalistom. Odpowiednią drużynę budowlaną spotkasz w internecie, używając wyszukiwarki. Tam przecież swoje witryny z wykazem świadczeń i cennikiem ma właściwie każdy zawodowiec.

Jeśli nie chcesz już więcej przepłacać za ocieplanie, stresujesz się już na samą myśl o zimie, powinieneś zaaranżować gruntowny remont w swym nieszczelnym domu. W takim przypadku warto ocieplić ściany swojego poddasza oraz wymienić okna. Dzięki tym działaniom, już w ciągu pierwszej zimy zauważysz różnicę w opłatach.
Tagi: , , ,