Jakie możliwości w obecnych czasach mają rodzice przy wychowywaniu dzieci, w jaki sposób może im w tym pomóc internet.

0 Comment


Dorosłe już pokolenia podczas wychowywania dzieci korzystały przede wszystkim z doświadczeń zebranych przez mamy i babcie. Literatury było bardzo niewiele, a o internecie nikt nie miał pojęcia.

disney

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
A i tak dzieci rosły na dobrych, rozsądnych ludzi, bardzo dobrze radzących sobie w życiu. Dzisiaj czasy ogromnie się zmieniły, także jeśli chodzi o elementy związane z wychowaniem dzieci . Bez wątpienia ogromny wpływ na to ma internet i możliwości, z których można korzystać. W sieci znaleźć bowiem można praktycznie wszystko, czego się potrzebuje. Wiele serwisów publikuje kompleksowe porady tym, jak się opiekować maluchami i jak je potem wychowywać. Ale oprócz tego można w jakimś internetowym sklepie zrobić całościowe zakupy, zarówno dla kilkutygodniowego niemowlaka, jak i wysokiego nastolatka.

Internet zmienił również ogromnie zabawę i rozrywkę współczesnych pokoleń dzieci. Dla nich wyświetlacz komputera czy tabletu to rzecz powszechna, a te ekrany ogromnie kuszą swoimi możliwościami. Dlatego też rodzice nie powinni całkowicie zabraniać korzystania ze zdobyczy techniki, ale je dozować i kontrolować, co dzieci tak naprawdę robią. Internet może być bardzo pomocny w rozwoju, przykładowo (gra edukacyjna dla przedszkolaków) mogą je faktycznie dużo nauczyć wielu pożytecznych rzeczy.

Z sieci chętnie korzystają również młode mamy, bardzo popularne są w ostatnim czasie między innymi różne blogi.

Jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość danych na opisywany wątek, to znajdziesz je z pewnością po przejściu do serwisu (http://wilanow.varsovia.edu.pl/misja/), gdzie są one bardzo szczegółowo opisane.

Zakładając jakiś ciekawy blog parentingowy nie tylko można dzielić się z wieloma innymi osobami swoimi przemyśleniami i wydarzeniami, lecz również czasem na tym trochę zarobić.

Tagi: , ,