Jaki powinien być certyfikowany plac do zabaw dla dzieci? Jak musi być przygotowany, aby był bezpieczny?


Każde dziecko kocha place zabaw, może przebywać w tym miejscu praktycznie okrągły dzień. Przy tym nie myśli o tym, że i w tym miejscu czyhają zagrożenia. Opiekunowie ciągle muszą kontrolować, czy plac zabaw, na którym przebywa dziecko jest faktycznie w pełni bezpieczny.
Takie certyfikowane place zabaw to pewność, że nic się dzieciom nie stanie.

Który plac zabaw jest miejscem bezpiecznym, na co powinniśmy zwracać uwagę? Co ważne, powinna znaleźć się w takim miejscu tabliczka z regulaminem placu zabaw. Musi wisieć w widocznym miejscu . To nie jest jedynie zbiór zasad, chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym serwisie materiał? Kliknij zatem oprócz tego tu oraz sprawdź więcej na tej stronie (http://ipschool.pl/pl/szkola-muzyczna) na opisywany problem!

Ponadto, na tego typu tabliczce powinny być informacje o zarządcy terenu, z jakim można się skontaktować, gdy mamy jakieś niedociągnięcia.

Na tego typu placu zabaw musi znaleźć się ogrodzenie, a to szczególnie ważne, jeśli blisko są niebezpieczne obiekty, stawy, ruchliwe ulice. Płot to również wskazówka dla malucha, w jakim rejonie się może bawić. Konieczna jest też odpowiednia nawierzchnia, a w tej kwestii szczególnie tak zwana wysokość swobodnego upadania.
łóżeczko

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com

Oznacza to, że jeśli z jakiegoś urządzenia dziecko może spaść z wysoKości przekraczającej jeden metr, to musi być użyta nawierzchnia, która będzie w stanie zamortyzować upadek, co oznacza piasek albo syntetyczna guma . Takie miejsce do zabaw to głównie urządzenia, jakie są tam zamontowane. Muszą być trwałe, solidnie wykonane, przykładowo huśtawka ważka.

Różnego rodzaju nieprawidłowości, na przykład ostre krawędzie albo wystające gwoździe, są sporym zagrożeniem bezpieczeństwa dla dzieci, które się tam bawią. Tego typu urządzenia powinny być w dobrym stanie, mocno przymocowane do podłoża.