Z jakich powodów mniejsze dzieci powinny w zimniejsze dni chodzić w czapkach, jak je właściwie wybierać.


Chłodniejsze dni to czas, kiedy małe dzieci powinny chodzić dobrze ubrane, aby się nie rozchorowały. W przeciwieństwie do dorosłych mają one dużo mniejszą odporność, a tym samym muszą być lepiej zabezpieczone przed chłodem.

Konieczna jest więc grubsza kurtka, wygodne buty a także dostosowana do panujących warunków czapka. Jeżeli będzie chodzić o nią, to wybór jej powinien być zależny od paru rzeczy.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć ten tekst. Jeśli czujesz chęć na więcej, to kliknij link kurs maturalny online i przejdź do następnej witryny.

Przede wszystkim ważna jest pora roku, w czasie której się tę część garderoby zakłada. Czapka (zobacz czapki dla niemowląt) wiosenna dla dziewczynki jest z reguły dość cienka i przewiewna, ale też nie musi ona chronić przez dużymi mrozami. Takie zadanie muszą spełniać czapki zimowe, dlatego też najczęściej są one znacznie grubsze, posiadają warstwę polaru lub kożuszek, i niejednokrotnie nauszniki chroniące uszy przez zbytnim zmarznięciem.

prezent - fotografia

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie wybierania czapki dla dziecka duże znaczenie ma typ materiału, z jakiego będzie ona wykonana. Wiosną idealnie się sprawdzają czapki bawełniane dla dzieci, są one przewiewne, cienkie, a równocześnie dobrze trzymają ciepło. Zimą najlepszym materiałem będzie polar, przykładowo w połączeniu z wełną największe nawet mrozy nie będą stanowiły problemu. Wybierając czapkę dla dziecka najlepiej ją przymierzyć, gdyż numeracja w wielu przypadkach jest nieprawidłowo podana.

Czapka nie powinna być zbyt ciasna, ponieważ za bardzo mogłaby wtedy uciskać, za to zbyt luźna nie będzie dobrze chroniła przed zimnem. Ponieważ dzieci rosną w szybkim tempie, to w niejednym przypadku czapki trzeba kupować praktycznie co roku nowe.