Jeśli mamy do wyboru nowatorską, bezpieczniejszą technologię, to nie zastanawiajmy się ani momentu dłużej. To gwarant bezpieczeństwa


Koncentrator tlenu to urządzenie znajdujące zastosowanie w medycynie. Dostarczyć powinno pacjentowi bezproblemowych dostaw powietrza z większą dawką tlenu. Są mniej kosztowną i bardziej bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych butli ze sprężonym powietrzem. Jakie w sytuacji wycieku będą odpowiedzialne za wybuch pożaru. Takie koncentratory jesteśmy w stanie także wykorzystać jako stałe źródło tlenu w standardach przemysłowych.

aparat tlenowy

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z koncentratorów musi oferować możliwość zapewnienia stałych i bezproblemowych dostaw tlenu w trybie pracy stałej.

Jeśli ta tematyka Cię ciekawi, bez zwłoki kliknij ten link. Opublikowana w tamtym miejscu pomocna witryna (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/wybielanie-zebow-wroclaw-stomatologia-estetyczna/) z pewnością też Cię zaintryguje.

Mało skomplikowane modele mają w środku dwa cylindry, które posiadają w sobie zeolit. Jest od zdolny do absorbowania azotu z powietrza. Każdorazowo jeden z cylindrów napełnia się powietrzem do ciśnienia wynoszącego sto trzydzieści osiem kPa, żeby to właśnie zeolit potrafił pochłonąć azot zawarty w powietrzu. Kolejny cylinder podczas tego okresu jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego. wpływa to na oddanie pochłoniętego azotu. Cykle tego typu zachodzą na okrągło, trwają około 20 sekund.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten fachowo nazywa się Pressure Swing Adsorption. Zwykłe koncentratory zapewniają ciągłe dostawy powietrza, w jakich stężenie tlenu ma od 50 do 90 procent w ilości około pięciu litrów na minutę – kliknij. Obecnie można otrzymać modele, które zapewniają do dziesięciu litrów powietrza bogatego w tlen. To modele tylko trochę większe od modeli „pięciolitrowych”. Dobrze wiedzieć, iż koncentratory tlenu są w znacznym stopniu bardziej bezpieczne niż butle z tlenem . Ponieważ w przypadku awarii nie zwielokrotniają łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, co oznacza, iż nie powiększa się niebezpieczna palność przedmiotów łatwopalnych. Nie istnieje także ryzyko eksplozji. Są łatwe w obsłudze, nie potrzeba do ich obsługi fachowej wiedzy, ażeby je prawidłowo użytkować – serwis koncentratorów tlenu.

Często stosują je pacjenci z zaburzeniami oddychania w trakcie snu. Mogą je wykorzystywać we własnym domu.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (https://twojspozywczy.pl/gazetki-promocyjne/gazetka-zabka/), która przedstawia analogiczne wątki, także będą na pewno interesujące.

Faktycznie jeśli mamy do wyboru nowy model, bardziej technologicznie zaawansowany i lepiej działający, nie wahajmy się, dokonajmy właściwego wyboru. Jak kupić tego typu sprzęt? Najlepiej w internecie, wpisując wyrażenia w stylu koncentrator tlenu wypożyczalnia lub aparaty tlenowe. Można również zerknąć na to źródło. Jesteśmy w stanie się spodziewać dużej ilości interesujących wyników wyszukiwania, więc nie będzie problemu z odnalezieniem najlepszej oferty.