Punkt fryzjera ratuje twoje wymęczone włosy


Włosy stanowią jeden z najważniejszych walorów każdej kobiety oraz symbol jej stanu zdrowia. Powszechnym ideałem są długie, lśniące i miłe w dotyku pasma.

Marzenia o nieskazitelnym wyglądzie fryzury potęgują spoty telewizyjne, billboardy lokowane w centralnych punktach miast i retuszowane fotografie w licznych czasopismach adresowanych do przedstawicielek płci pięknej.

fryzjer strzygący chłopca

Autor: Dale
Źródło: http://www.flickr.com

Z ekranów, ścian budynków i stron prawie wszystkich gazet zerkają na nas modelki o gęstych czuprynach, które charakteryzują się intrygującym kolorem i intensywnym blaskiem. Z jednej strony porównywanie własnej fryzury z prezentowanym ideałem może wpędzić kobiety w kompleksy, z drugiej natomiast motywować je do systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji. Właściwa troska o włosy jest bowiem kluczemdo sukcesu i uzyskania upragnionego rezultatu.

Inną sprawą jest, że wiele pań postrzega własną fryzurę jako najprostszy środek wyrażania swojej wyjątkowości pomysły na rewolucyjne cięcia, ekstrawaganckie barwy, trwałe ondulacje czy niesamowite upięcia. Włosy, które na co dzień muszą znosić skutki inwencji swoich właścicielek, niezwykle szybko stają się łamliwe, przesuszone i zmatowiałe. Przywracanie urody słabym kosmykom jest dość długim procesem i wymaga dużo cierpliwości. Pierwszym punktem programu odratowywania czupryny powinien być fryzjer- ta strona. Obcięcie rozdwojonych końcówek wzmocni włosy i uchroni je przed większymi uszkodzeniami.

kobieta, włosy

Autor: ellebil1
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre zakłady mają w ofercie także specjalistyczne zabiegi, które odbudowują pasma, gwarantując natychmiastowy efekt. Zabiegi typu już nie są domeną większych miast, takich jak Poznań czy Warszawa. W dzisiejszych czasach nawet niewielki zakładzik znajdujący się w małym miasteczku może poszczycić się paletą usług, których nie wstydziłby się najlepszy francuski salon urody- zobaczysz tutaj.

Następnym krokiem na drodze do wymarzonych kosmyków jest wybór właściwych kosmetyków. Dobrze dobrany szampon i odżywka zdziałają cuda. Warto jednak nie ograniczać się do tych dwóch bazowych produktów i odważnie sięgać po rozmaite olejki, balsamy czy też maski do włosów.