Jakimi cechami wyróżniają się dobre gabinety piękności?


W porządnych gabinetach kosmetycznych powinniśmy oczekiwać usług nie wyłącznie na twarz, ale i na ręce. Wykonanie właściwego manicure’u jest obecnie naprawdę w cenie, bo nie problem obciąć i pokryć lakierem paznokcie, sztuką jest stworzyć taki efekt, od którego klientce staną łzy wzruszenia w oczach z wrażenia.

uroda

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR
Na przebieg manikiuru zbierają się różnorodne działania, do których specjalista spożytkowuje mnóstwa akcesoriów i środków specjalistycznych. To, co widać na końcu, to efekt każdego z tych działań odrębnie, ale najbardziej rzuca się w oczy barwa paznokci. Innowacją na rynku jest pyłek Metal Manix, który wywołuje na paznokciach efekt stali. Wygląda to niezwykle estetycznie i przynęca wzrok zarówno kobiet, jak i panów. Nakładanie tego preparatu nie jest karkołomne, ale wymaga doświadczenia i wytrwałości. Jest to ostatni etap zatroszczenia się o dłonie. Po całym zabiegu specjalistka winna włączyć (sterylizator kulkowy) i włożyć do niego każde używane przez siebie metalowe narzędzia.
Fototapety Ludzie

Autor: DA
To jest bowiem dowodem, że gabinet jest dobry, gdy dba o higienę i bezpieczeństwo własnych wykonawców i klientów. Wykonuje się tu operacje, które nierzadko naruszają ciągłość skóry, stąd niezbędne jest wyjałowienie użytych sprzętów. Da się to zrobić, nabywając sterylizator kulkowy, który błyskawicznie – bo wręcz w trakcie jednej minuty – przy użyciu szklanym kulkom i znacznej ciepłocie przywróci je do użyteczności. Naturalnie w salonach kosmetycznych spotyka się także inne sterylizatory, ale ze względu na wielokrotnie dłuższy czas funkcjonowania nie wydają się one tak atrakcyjne.

Wyjałowienie dotyczy tylko narzędzi metalowych, które miały do czynienia z naruszonymi tkankami, czyli cążków, pęset i innych. Przy aplikowaniu pyłku (Metal Manix) raczej tego typu sprzętów się nie wykorzystuje. Warto jednak zerknąć, czy kosmetyczka sterylizuje pozostałe narzędzia.