W jaki sposób wybierać nagrobek?Nabywając pomnik dla bliskiej osoby chcemy mieć pewność, że selekcjonowany nagrobek spełniał będzie swoją funkcję przez długie lata. Na co trzeba kierować uwagę wybierając nagrobek? Który wybrać materiał, który kolor?
Wybór nagrobka wiąże się z niełatwą decyzją na dodatek skomplikowaną poprzez emocje towarzyszące śmierci bliskiego.

opakowanie kartonowe

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo to, jest to decyzja znacząca dla uwiecznienia członka familii w godny i trwały sposób. Choć wybór częstokroć musi podyktowany być osiągalnymi finansami, to należałoby znać kilka podstawowych faktów na temat nagrobków. W Polsce dominującą w tej chwili odmianą nagrobków są osadzone na mogile ziemnej nagrobki indywidualne i nagrobki podwójne www.tborkowski.pl/nagrobki-podwojne/. Coraz to rzadziej stawia się tzw. grobowce, a więc nagrobki podpiwniczone ofiarowane czasami dla całych familii. Nagrobki mogą być stawiane w niemal każdym rozmiarze jak też kształcie. Trzeba jednakże mieć na uwadze, że im większa oraz w wyższym stopniu skomplikowana wzorniczo mogiła tym wyższy będzie koszt jej realizacji.

oferta - fotografijka

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com
przewoźnik

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Dostępne w handlu pomniki skonstruowane są z przeróżnych materiałów, lastrików, konglomeratów oraz naturalnych kamieni. Nagrobki granitowe cieszą się najogromniejszą popularnością w naszej ojczyźnie, ponieważ cechuje się najogromniejszą trwałością oraz odpornością równocześnie zapewniając niepospolite efekty wizualne zobacz informacje. Z pewnością odradza się wykonywanie pomników marmurowych. W naszym klimacie tego typu skała wapienna pod wpływem deszczu i mrozu ulegnie erozji, przez co zaledwie po dziesięciu latach niezbędna jest wymiana pomnika.

Europejskie, w tym krajowe granity cechują się nie tylko wysoką trwałością na warunki atmosferyczne lecz również wysokim zróżnicowaniem barw jak też naturalnej faktury.
Tagi: , , , ,