W dzisiejszych czasach macierzyństwo jest coraz częściej świadome – pragniemy tego, co korzystne dla naszych pociech, dlatego chcemy ustrzec je przed chemią


Niestety lata w jakich przyszło nam żyć zaliczają się do jednych z najbardziej skażonych w dziejach człowieka. We wszystkim mamy chemię – w warzywach i owocach, kremach, ubraniach, a nawet zabawkach.

zabawki drewniane

Autor: MaxiScharfenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Często zabawki importowane z Chin nie należą do bezpiecznych, chociaż są bardzo tanie. Po kilku latach i skruPULatnych testach dowiadujemy się, że tanie tworzywo używane do wyprodukowania zabawek jest na przykład rakogenne (zabawki drewniane). Musimy stać się mądrymi rodzicami, którzy obronią swoje dziecko przed takimi towarami.
klocki drewniane

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu coraz częściej nasze matki wybierają europejskich producentów zabawek, którzy posiadają wszelkie atesty i wypełniają unijne normy. Ich zabawki nie są tak niedrogie, jak te azjatyckie, ale gdy chodzi o zdrowie oraz życie swojej latorośli, to nie można żałować pieniędzy. W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się zabawki drewniane, gdyż są one eko. Owe zabawki pomagają rozwijać pomysłowość i umiejętności manualne oraz nie stanowią zagrożenia dla zdrowia malucha. Dziecko może je brać do buzi i nie da to najmniejszych negatywnych efektów. Zabawki drewniane są tworzone dla chłopców i dla dziewczynek. Możemy spotkać drewniane chatki, pociągi lub klocki drewniane kompletna oferta pod adresem . Zabawki zawsze są malowane certyfikowanymi farbami bez metali ciężkich.

Trzeba dbać o zdrowy rozwój swojego brzdąca. Z tego powodu trzeba ubierać je w organiczne tkaniny, żywić zdrowymi produktami i kupować mu naturalne zabawki drewniane.