Wypożyczalnia samochodów – to idealny pomysł na biznes


Wyszukując pomysłu na opłacalny biznes, pewną z pierwszych rzeczy, które mogą przyjść do głowy jest wypożyczalnia aut. Czy faktycznie dochody płynące z jej działalności będą tak duże, aby można zastanawiać się nad otwarciem takowej firmy?

budynek

Autor: Röben
Źródło: Röben
garderoby
Od czasu gdy Rzeczpospolita Polska znalazła się w Unii Europejskiej, każdego roku przybywa do naszej ojczyzny ogromniejsza liczba trampów. W wielkiej mierze to właśnie oni odpowiadają za sezonowe podwyższenia ilości wynajmowanych czterokołowców. Punkt kulminacyjny przypada na okres zimowy i letni. Wśród podróżników z zagranicy, największym sukcesem cieszą się dobrze zaopatrzone samochody z segmentu D oraz C, zapewniające wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rosnąca popularność wypożyczalni samochodów wypływa także z coraz większej ilości tanich lotów do Polski a także tego, że nasz kraj jest częstym punktem weekendowych wypadów. Ale nie wyłącznie turyści napędzają rynek wypożyczalni samochodowych. Ogromnie wielki udział mają również przedsiębiorstwa, wynajmujące czterokołowce dla siebie – tak zwany wynajem długoterminowy w miejsce kupna samochodów na własność, a również zaopatrujący swoich gości i kontrahentów w pojazdy z wypożyczalni. W tym wypadku największą popularnością cieszą się pojazdy z segmentu B – dla pracowników terenowych, a także D i C dla kadry zarządzającej zobacz więcej pod adresem. Pośród budowlańców popularnością cieszą się również przyczepy wywrotki.

przyczepy wywrotki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Jeśli mniemaliście, iż to dwie wyżej wymienione grupy wytwarzają najogromniejsze zyski dla wypożyczalni, to jesteście w błędzie. Towarzystwa ubezpieczeniowe są najliczniejszą grupą odbiorców, kooperujących z wypożyczalniami. Konieczność zapewnienia swoim odbiorcom aut tymczasowych na czas zrealizowania reperacji powypadkowych, obliguje je do korzystania z usług wspomnianych wypożyczalni.

Zakładając, iż średni czas naprawy takiego auta wynosi dwa tygodnie, nie trudno policzyć zysk, który możemy w tym czasie otrzymać z jednego pojazdu. Rynek wypożyczalni samochodowych w naszej ojczyźnie jest bardzo duży i wciąż nienasycony przyczepa do przewozu koni. Warto więc zainwestować w wypożyczalnię w szczególności jeśli posiada się w ofercie tak niszowe produkty jak na przykład przyczepa do przewozu koni.