Działaj z obowiązującymi przepisami, czy to w czasie wystawiania dokumentacji, czy w czasie nabywania wyposażenia dla firmyProwadzenie swojej działalności biznesowej to nieustanny wymóg działania według wyznaczonych przepisów i zasad. Warto doinformować się w tej sprawie, by zawsze wiedzieć, co trzeba zrobić i jak się do tego zabierać. Powinno trzymać się ściśle wyznaczonych zasad, bez względu na to, czy tyczą wykonywania dokumentacji, terminów wykonywania opłat i składek, czy też nabycia samochodu na użytek firmy. Dzięki temu udaje się unikać wielu komplikacji i nerwów.

Musisz sporządzić fakturę vat

W określonych sytuacjach czynni podatnicy vat są zobowiązani do wystawiania faktur vat, które stanowią potwierdzenie wykonania transakcji sprzedaży bądź wyświadczenia usługi. Bywa tak, gdy nabywcą jest inne przedsiębiorstwo lub podatnik fizyczny, który żąda przedstawienia dokumentu. Niedoświadczeni sprzedawcy niejednokrotnie miewają kłopoty z tym, jak wystawić fakturę vat – na jego stronie. Dokument ten musi być sporządzony w wyznaczony sposób, z ujęciem usługi lub charakteru sprzedaży, datą, ceną jednostkową, stawką vat, wartością podatku, wartością brutto. Na fakturze muszą znajdować się także dane sprzedającego oraz klienta, wraz z numerem Nip lub regonem. Faktura jest oznaczana konkretnym numerem i sporządzana w dwóch egzemplarzach.

vat

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wiem, ile to brutto Choć obliczanie wartości netto i brutto nie jest skomplikowane, przy pośpiechu potrafi narobić sporo kłopotu i okazać się przyczyną pomyłek. Jeśli musimy szybko coś przeliczyć, dobrą alternatywą okaże się kalkulator vat, użyteczna treść który można wyszukać w internecie. Wystarczy wprowadzić wartość netto albo brutto, niezbędną stawkę vatowską, a następnie uzyskać wymaganą kwotę. To bardzo łatwe, szybkie, jak też pewne, zatem nietrudno jest wyeliminować pomyłki.

Kupujesz pojazd dla firmy, dopilnuj, by okazał się odpowiedni

W przypadku kupna auta dla firmy kluczowym pojęciem staje się homologacja – na tej stronie. Termin ten powiązany jest z dopuszczaniem danej rzeczy do użytku, co powinno stanowić gwarancję, że jest ona odpowiednia i pewna. Homologacja samochodu decyduje o tym, że pojazd spełnia określone wymagania względem kategorii pojazdów, jaki reprezentuje i może być dopuszczony do ruchu drogowego. W naszym kraju w zakresie homologacji samochody dzieli się na dwie kategorie: M to kategoria dla samochodów zaprojektowanych do przewozu osób i ich ładunków, a N dla przewozu ładunków. Poszczególne kategorie są dzielone również ze względu na masę.

Tagi: , ,