Jaka czapka dla bobasa?


W szafie bobasa nie może zabraknąć czapeczki. Wysoko usytuowana w hierarchii ubrań, czapka dla dzidź chroni dziecko przed ubytkiem ciepła (aż 40% ciepła uchodzi poprzez główkę).

Jaka powinna być czapka zimowa dla niemowlaka? Czapka musi odpowiednio lgnąć do głowy brzdąca jak też posiadać dodatkowe osłonki na uszy (czapka-pilotka) lub być osadzona głęboko. Ważne, by dokładnie osłaniała czoło noworodka w czasie przechadzek. Na co dzień najlepsze będą czapki bawełniane, bez zbędnych ozdób, jakie mogłyby przeszkadzać maluszkowi. Grubość czapki musi być uzależniona od pogody.
wzornictwo

Autor: Brian Eager
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy odziewać? Do trzeciego miesiąca życia dziecka rekomenduje się ubieranie delikatnej, bawełnianej czapki po kąpieli. Na pewno narzuć maluszkowi czapkę przed pójściem na spacer w wietrzny albo chłodny dzień. Po dojściu do pomieszczenia powinno się ściągnąć czapeczkę, by malec się nie spocił, co mogłoby grozić chorobą. Żartobliwe czapki dla dzieci. Czapeczki dla maluchów nie muszą być banalne i jednostajne. Gdy maluch podrośnie i będzie spacerować już o własnych nóżkach możemy zafundować mu dowcipną czapeczkę, której dekoracje nie będą cisnąć. Taki dziecięcy gadżet można ubrać na spacer albo w odwiedziny do znajomych lub rodziców. Barwne, bajkowe nakrycia głowy są zdecydowanie entuzjastyczniej noszone przez dzieci (producent sal zabaw) – .

Malutka truskawka, krasnal lub rozbójnik morski spowodują uśmiech na buzi mijających was osób. Poza tym, to celowy gadżet dla brzdąca w okresie karnawałowym. Dzisiaj już wiadomo że wkładanie oseskowi czapki w mieszkaniu nie jest konieczne.