Organizacja imprezy weselnej i ślubu krok po kroku.


Wesele i ślub, to jeden z najważniejszych dni w życiu, jaki pozostaje we wspomnieniach do końca życia. Każdy pragnie, by wspominać te czarodziejskie weselne momenty jako niezwykłe i niepowtarzalne.

Im bliżej czasu przyrzeczenia, stres wzrasta, lecz trzeba przecież jakoś zapanować nad organizacją wesela i ślubu . Należyty plan pozwoli zorganizować ślub i wesele (sprawdź alternatywa.info.pl) w najdrobniejszym niuansie. Im wcześniej zaczniesz planować, tym większe szanse na sukces organizacyjny, zaskoczenie weselników a także bezcenne wspomnienia. Dobrze, by Wasi rodzice mieli możliwość do wcześniejszego spotkania a także wzajemnego poznania się. Optymalny ku temu nastrój będzie w rodzinnym mieszkaniu Pana Młodego czy Panny Młodej (czy waszym, jeśli taki macie). Możecie zasugerować rodzicom, ażeby na spotkanie przyszykowali drobne podarunki, którymi obdarują się nawzajem (np.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link psycholog dzieciecy , a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

kwiatki, winko). Taki gest pomaga przełamać „pierwsze lody” i budzi sympatię drugiej strony. Takie spotkanie jest również pierwszą okazją do ustaleń o organizacji ślubu i wesela. Można delikatnie wybadać oczekiwania jak też preferencje obu familii, co do charakteru uroczystości weselnej, panujących w danej rodzinie zwyczajów. Jeżeli ma być to ślub w plenerze, koniecznie wypożyczcie namiot na wesele.

restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com
Określcie jaki budżet chcecie określić na organizację ślubu i wesela. Szczerze porozmawiajcie, jakie są wasze finansowe możliwości, oczekiwania co do charakteru imprezy oraz liczby zaproszonych gości a także kto za co płaci . Ustrzeżecie się w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień na późniejszym etapie. Możecie zacząć konstruować wstępną listę gości, jakich chcecie zaprosić. Będzie to punkt wyjścia do wyliczenia szacunkowych sumptów waszego wesela. Winniście też się zastanowić, czym zamyślacie jechać do ślubu.

Jeżeli to realne w swoim budżecie uwzględnijcie kwotę na tak zwane „nieprzewidziane wydatki” (plus minus10% sumy). Wg starego zwyczaju Pan Młody płaci za pierścionek zaręczynowy, wiązankę weselną a także alkohol na weselu, jednakże w dzisiejszych czasach ów zwyczaj ginie. Dowiedzcie się czy w pobliżu jest wypożyczalnia namiotów weselnych.