Zabawki które poprzez przyjemność nauczają i kształtująDobra zabawka umie pobudzać malucha do działania. Najlepszymi zabawkami są takie, jakie poprzez zabawę uczą i kształtują. Prawidłowo dobrana zabawka kształtuje myślenie logiczne i przestrzenne, koordynację, inwencję, jak też zdolności werbalne.

zabawka dla chłopca

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki dla chłopców (odwiedź witrynę muszą być dobrane do wieku i pasji malucha. Co innego interesuje dzidziusia, a co innego przedszkolaka. Również skala trudności musi być odpowiedni do wieku malucha, dla którego zabawka jest nabywana. Dla dzidziusia należy dobierać zabawki o wyrazistych barwach, jakie swobodnie przykują uwagę malca. Dzieci kilkuletnie są nadzwyczaj aktywne ruchowo, dlatego zabawki winna rozwijać ich zdolności manualne. Idealnie nadadzą się do tego w wyższym stopniu powiększone zbiory klocków. Świetnym pomysłem będą także zabawki, które wykorzystają w ruchu, jak rowerki biegowe.
Bezpieczne zabawki dla dziewczynek muszą być dokładnie skonstruowane, pozbawione uszkodzeń, niedoróbek i niebezpiecznych fragmentów – przejdź na stronę KrainaZabawy. Powinny być wykonane z nietrujących surowców, dlatego słusznym wyborem są zabawki ekologiczne.
Jakakolwiek zabawka winna zawierać wskazówki, ostrzeżenia, także wiadomości dla dzieci w którym wieku są przeznaczone. Zabawki niespełniające istotnych norm powinno się odrzucić.

Powinniśmy też posiadać świadomość, że niekiedy warto zapłacić za zabawkę więcej, aby posiadać pewność, że będzie dla naszego dziecka pewną i trafioną zabawką. Pewne zabawki posiadają liczne certyfikaty i atesty, jakie łatwo można sprawdzić w opisie, czy też na opakowaniu.
Tagi: , ,