Jakimi sposobami starsze osoby zabezpieczać mogą pod względem finansowym swoją przyszłość.Starsze osoby w naszym kraju łatwo nie mają, nawet jeśli przez większość życia pracowały. Renty i emerytury są na poziomie niejednokrotnie nie pozwalającym na normalną egzystencję, a jeżeli ktoś dodatkowo ma problemy ze zdrowiem, to jego sytuacja może być naprawdę ciężka.

technologia - panorama

Autor: Rafael Nepô
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko wskazuje na to, że sytuacja się nie poprawi.

Różne wiadomości z reguły zmieniają się dość często – aktualna wiadomość (http://mangata.com.pl/) zawsze się przyda. Chcąc się z nią zaznajomić, wejdź w poniższy link – w nim całość dla Ciebie opisaliśmy.

Nasze społeczeństwo cały czas się starzeje, dużo młodych osób wyjechało pracować do innych krajów i nie planują wracać, a w budżecie jest naprawdę mało pieniędzy na świadczenia dla starszych osób. Niestety dla nich oznacza to albo wegetowanie i przymus ograniczenia wielu rzeczy, albo dorabianie na wszelkie sposoby, tylko jakoś sobie poradzić. Lecz jeżeli się pojawi jakaś nieprzewidziana sytuacja, to nawet kredyt dla seniora może nie wystarczyć do tego, aby wyjść na prostą .

W ostatnim czasie pojawiła się całkiem nowa możliwość na zapewnienie sobie finansowego zabezpieczenia na starość, a jest nią renta dożywotnia za przekazanie mieszkania (sprawdź na ). Dla wielu starszych osób jest to jedyna możliwość do tego, żeby sobie zapewnić choć odrobinę normalnego życia, i minimalną choć ochronę jeśli będzie konieczność leczenia.

Zasada działania takich rent opiera się na tym, że po osiągnięciu pewnego wieku można przepisać na jedną z instytucji grunt lub mieszkanie, a w zamian aż do śmierci otrzymywać będzie ustalone wcześniej świadczenia.

Nie masz pewności co do tego tematu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły opublikowane właśnie tu. Wszystko było dogłębnie opisane.

Kwota tej renty zależeć będzie od kilku czynników, między innymi od wartości przekazywanego lokalu oraz płci i wieku osoby, która występuje z takim wnioskiem.

Tagi: , , ,