Pociecha i jej wymagania – czyli jakie sprzęty wybrać dla rosnącego dzieciątkaZastanawiasz się, jak urządzić pomieszczenie swojego dziecka? W jaki sposób wybrać łóżko, jakie meble? Przeczytaj nasz krótki felieton, a z pewnością się nie rozczarujesz
Wbrew pozorom, udekorowanie pokoju dorastającego dziecka nie jest w istocie prostą rzeczą, jakby się mogło zdawać.

łóżka dziecięce

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Pociechy z łatwością się nudzą, zmieniając upodobania – a to właśnie jego zainteresowania muszą być brane przy dekoracji pomieszczenia. Pokoje o różnej tematyce są teraz bardzo znane, ale jakie meble do pokoju dziecka wybrać, gdy ono przekształca temat jak w kalejdoskopie? Wynik jest łatwiejszy aniżeli się wydaje – powinno się postawić na niejednolitość jednego pomieszczenia, lecz nie bibelotów.

Bibeloty w milusińskim pokoju powinny dawać wyraz jego hobby. U chłopczyków na przykład szybciuteńko przychodzi tak zwany „bum” na piłę nożną. W tym momencie bibeloty powinny być powiązane z piłką np. siata na ścianie, czy figury piłkarzy. Jeżeli dla chłopca znudzi się sport, a powiedzmy zainteresuje się motorami, jest opcja zawiesić plakaty z tymi machinami oraz zakupić parę figurek. Jeśli w dobry sposób przemyśli się kolorystykę murów – po wielokroć w takich opcjach stawia się na nie za bardzo mocne barwy – nie należy nawet praktycznie nic odmieniać. Także ten temat dotyczy lokum panienek – zmienia się wyłącznie gadżety. Ten temat dotyczy także łóżek, gdyż łóżka SENSIVE – (łóżka tapicerowane) dziecięce czytaj tu musiałby być także odbiciem zaciekawienia malucha.

W obecnej chwili popularne są wyrka o przeróżnych kształtach – dla małych kawalerów np. samochody, a dla panienek forteca.

Jeśli masz za zadanie poznać taki temat bardziej i chcesz zbadać zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (http://www.lampyilampki.pl/293-oswietlenie-punktowe) postu, który jest pod tym linkiem.

Jednakże nie jest to konieczność – najczęściej wystarczy tylko ładna powłoka na kołderce, pasująca do dodatków.

Tagi: , , ,