Jak sobie poradzić, jeżeli w innym kraju potrzebujemy lekarza ? Co należy wiedzieć?Poprzez cały okres naszego życia stykamy się z różnymi sytuacjami. Z jednymi radzimy sobie lepiej, z innymi gorzej. Niewykluczone jednakże, iż w pewnych wypadkach będziemy zmuszeni skorzystać z wsparcia.

porada

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Szczególnie jest to istotne kiedy jesteśmy za granicą i nie wiemy, do kogo się zwrócić i czy dogadamy się po angielsku.
Te wypadki nie są za bardzo przyjemne, jednakże zdarzają się i powinno pamiętać jak się zachować. Przede wszystkim powinniśmy mieć zakupione ubezpieczenie medyczne. bez posiadania tego mamy kłopot, ponieważ możemy zapłacić bardzo dużo pieniędzy. Zależnie od państwa te koszty mogą być naprawdę spore. Jeżeli posiadamy wspomniane zabezpieczenie w takim przypadku wyleczymy się za darmo, a nawet jak trzeba będzie ponieść jakieś koszty, to potem firma ubezpieczająca nam je odda.
Takie sytuacje mogą wydarzyć się w każdym kraju, jednakże szczęśliwie w niektórych miejscach, gdzie jest duża Polonia są fachowcy z Polski. Na przykład jak polski ginekolog Dublin (Medicus) ma wiele do zaoferowania, gdyż spora liczba specjalistów takowego i innego rodzaju udało się tam za lepszą, więcej płatną pracę. Pośród takowej grupy jest naprawdę dużo lekarzy z Polski, występują też fachowcy z różnych dziedzin, bardziej znanych, to znaczy do których chodzimy częściej i tych rzadziej znanych, jak psychologi.
W szczególności tak jak polski psycholog Dublin (więcej o polskim psychologu w Dublinie) to obszar, gdzie takiego odszukamy.

A jest bardzo istotne, ponieważ trudno sobie wyobrazić,by pójść do lekarza psychologii, który mówi po angielsku. W takim przypadku raczej nie uda nam się powiedzieć mu o wszystkich występujących kłopotach emocjonalnych.
Tagi: , , , ,