Nowoczesna forma marketingu znajdująca w Polsce spore uznanie


Marketing afiliacyjny to mająca coraz większą popularność forma marketingu internetowego.
Jego początki sięgają lat dziewięćdziesiątych. Pochodzi z USA. A przemysł erotyczny był pierwszą dziedziną z programami afiliacyjnymi.
Dawca reklamy przekazuje realizację działań marketingowych na licznych niezależnych współpracowników.

Wspólnicy ci wynagradzani są za efekt. Marketing afiliacyjny marketing afiliacyjny nie jest więc bezpośrednio techniką marketingową, lecz raczej systemem zatrudniania samodzielnych pracowników marketingu, którzy są motywowani procentowym wynagrodzeniem. Wykonują operacyjne czynności marketingowe kierujących ewentualnych klientów na stronę internetową tej firmy. Firmy płacą coraz więcej na marketing afiliacyjny. Ta branża dopiero kiełkuje w naszym kraju. Z takiej formy sprzedażowej zadowolone są też osoby serfujące w sieci internetowej. Mają oni możliwość tym samym zarobkować sprzedając cudze artykułów. Partnerzy, kierując się swoją opinią i kulturą realizują dowolne formy reklamy internetowej. Reklamą partnerską może być więc banner, wysyłka maili, lub cała witryna internetowa. Bez względu na jej formę na końcu tego procesu jest zawsze link do witryny firmy.
marketing afiliacyjny

Autor: Iain Patterson
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku spotykamy ogromna ilość strategii afiliacyjnych. W praktyce potrafimy znaleźć program praktycznie z każdej niszy. Najistotniejsze jest to, by obmyślić, jaki program partnerski jest dla nas najodpowiedniejszy. Istnieje wiele wyspecjalizowanych firm umiejących realizować projekty w tym temacie.

Marketing afiliacyjny https://www.systempartnerski.pl/wydawcy obejmuje również cały kompleks działań w sieci mających związek z SEO i SEM, a więc pozycjonowaniem stron. Dzisiaj liczba działających sieci afiliacyjnych jest trudna do obliczenia, ale mówi się o kilkuset tysiącach i więcej.