Dress code to niemalże biblia wszystkich mężczyzn pracujących w miejscach, w których formalny strój dodaje powagi i świadczy o ich profesjonalizmie


W większości międzynarodowych koncernów, w ambasadach dyplomatycznych czy instytucjach finansowych różnego typu pracujący tam zdają się być powycinani z szablonu. Charakterystyczny strój, niemalże jednakowe buty i tak samo jednakowy wyraz twarzy powoduje, że wszyscy czują się podobni do siebie, bez względu na zajmowane miejsce w firmie. Nie dziwi więc, że rygorystycznie narzucane zasady dotyczące stroju nikomu nie przeszkadzają.

Odwrotnie, pracownicy przeważnie wolą takie rozwiązanie, ponieważ żaden z nich nie odróżnia się w żaden sposób, dzięki czemu równość wydaje się zostać zachowana.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku (https://byann.pl/pl/c/Bielizna-korygujaca/110)? To naturalnie zbliżona tematyka, zatem niewątpliwie te materiały także są godne zgłębienia.

Z ochotą przystają więc na ubieranie się według ustalonego firmowymi regulaminami wzoru, mogąc oszczędzić sobie przy okazji codziennego rozmyślania o tym, czy w jakimś zestawie prezentuje się odpowiednio, albo czy ubrany właśnie garnitur pasuje do biura, czy jednak założyć inny.

Wiedząc jakie zasady panują w danym miejscu nie trzeba jakoś bardzo zaprzątać sobie głowy drobiazgami, zakładając, że posiada się w garderobie kilka żelaznych zestawów przeznaczonych do pracy.

Buty męskie

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

Ale nawet w takim wypadku należy pamiętać o drobnostkach, które mogłyby wpłynąć na to, jak zostanie się odebranym zarówno przez współpracowników, jak również kontrahentów.
Najważniejszym elementem zwieńczającym dobrze zestawioną stylizację jest właściwie dobrane buty (buty nike damskie) do garnituru. Mimo, że wydaje się to mało ważne, dopasowanie odpowiedniej pary obuwia na daną okazję oraz do konkretnego stroju nie należy wcale do łatwych zadań. Ważny jest tu nie tylko kolor, ale i fason butów, który powinien ponadto korespondować z paroma innymi dodatkami. Autor:

Zarówno obuwie biznesowe damskie, jak również obuwie biznesowe dedykowane dla mężczyzn powinno być dobrej jakości, stonowane pod względem kroju czy liczby dodatków i ponad wszystko musi zostać dobrze dobrane do kroju garnituru czy garsonki. Co ciekawe, w przypadku panów rozróżnia się większą ilość krojów obuwia biznesowego niż wśród butów dedykowanych do biznesowych stylizacji dla pań.