Które akcesoria są niezastąpione w kiedy temperatura spada poniżej zera


Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociaż na południowych czy zachodnich krańcach Europy. Niestety, mamy zimę i musimy, jako co roku schować krótkie spodenki do szafy, a zamiennie wyjąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Jak wyglądają rękawiczki, wie przecież każdy. Głównie mają chronić palce, mają nas uratować przed odmrożeniem, mają też wyglądać ładnie. No właśnie, wybór rękawiczek to nie taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno nie stanowi ta kwestia problemu. Ale kwestia jest następująca, zależnie od tego, jakie rękawiczki (więcej tutaj) wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: rękawiczki z rękawem czy wełniane rękawiczki z jednym palcem.

Mitenki to najlepszy wybór dla osób, które bardziej od mrozu boją się, że nie będą modnie wyglądać. Są to rękawiczki bez palców, właściwie to zakrywają palce tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do stroju eleganckiego, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Najlepiej je nosić, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, w czasie, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że specjalnie nam nie zmarzną palce, za to będziemy mieć fajny dodatek do garderoby.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już długie rękawiczki.

Ciekawią Cię przedstawione przez nas artykuły? Szalenie nas to raduje. Prosimy więc na następny ciekawy fakt (http://www.elian.eu/pl/druty-na-zylce-80cm), który ukryty jest pod wskazanym linkiem.

Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek ochroni nas przed zimnem, ale także wpasuje się do naszego wyglądu. Dużo ciekawych rodzajów, które nie służą tylko do ochrony przed zimą, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak rękawiczki z jednym palcem (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz rękawiczki pięciopalczaste (każdy palce osobno). Ludzie częściej wybierają te drugie, choć jednopalczaste są po prostu cieplejsze. Oczywiście, w zależności z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna jest narażony na większe zimno niż wszystkie palce będące koło siebie, jak w rękawiczce jednopalczastej, nawzajem się ogrzewające.