Golenie twarzy – w jaki sposób ta czynność była najczęściej wykonywana przez panów podczas ostatnich lat?


Współcześnie zarost na męskiej twarzy charakteryzuje się ogromną popularnością. Swój renesans przeżywają wąsy oraz brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie sprawia już większych kłopotów, ponieważ nowoczesny mężczyzna ma do dyspozycji wiele komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn?W dziewiętnastym wieku mężczyźni dość często korzystali z usług tak zwanych golibrodów (Polecam ). W tym okresie używane były z reguły specjalne brzytwy, które wymagały regularnego ostrzenia, aby skutecznie usuwać niechciane włosy. Część mężczyzn bowiem wybierała brody oraz wąsy, część z kolei decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, w szczególności w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek panowie zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone głównie z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki specjalnym maszynkom golenie stało się o wiele szybsze (polecamy old bond street).

Zaciekawił Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź pizza rybnik koniecznie, tu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej też Ci się spodoba.

Maszynka była bowiem mniejsza oraz poręczniejsza niż brzytwa, poza tym nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zapewnić lepszy poślizg skórze i zminimalizować ryzyko zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie mężczyźni mają do dyspozycji o wiele bogatszy arsenał narzędzi, dalej jednak największą popularnością cieszą się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające największą higienę. Wielu mężczyzn decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, by pracowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest bardziej dokładne i przyjemniejsze. Zobacz też .
Sprzedawane są też bardziej nowoczesne kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich zgolenie i pielęgnują skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę bardzo szeroki, w związku z tym każda osoba może wybrać dobre rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednak od wielu lat to taki sam rytuał. Zmieniane są przede wszystkim narzędzia.