Czy Ty również myślałeś o wynajęciu sprzątaczki? To obecnie staje się zupełnie zwyczajne. Co o tym myśleć?

0 Comment


Zmiany zachodzą na naszych oczach i to, co jeszcze parę lat wcześniej wydawało się dość dziwaczne, tak aktualnie zaczyna być na porządku dziennym. Można przywołać wiele tego typu przykładów, począwszy od zakupów w marketach po posiadanie smartfonów. Aktualnie to nasza codzienność, ale czy z tego się cieszyć, czy może nie, to już inna sprawa do przeanalizowania. Wraz z naszym dojrzewaniem zmienia się nasz świat, zmieniamy się my, wszyscy się zmieniają. Co najbardziej istotne zmieniają się nasze przyzwyczajenia.

Na przykład, sprzątanie domów czy sprzątanie mieszkań, kto z nas w czasach realnego socjalizmu nad tym się zastanawiał. No gdzie, przecież to był niezwykły rarytas, który byliśmy w stanie podpatrzeć przykładowo w filmach o bogatych osobach. Każdy z nas z zapartym tchem śledził na przykład znany serial „Dynastia”, w jakim sprzątaczki i pozostali ludzie z obsługi, to było coś na porządku dziennym.

Pamiętaj, że możesz znaleźć informacje na opisywany temat, zatem kliknij w link oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci potrzebne.

Gdy to w tamtym okresie oglądaliśmy patrzeliśmy na to jak na inny świat. Do dzisiaj dom, w którym mieszkali Carringtonowie wydaje się za wielki, a bogactwo absurdalnie zauważalne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, niektóre przedmioty z tego luksusu są dla nas osiągalne, na przykład właśnie zatrudnienie sprzątaczki. Tak, zdecydowanie, decydują się na to osoby, które zarabiają średnią krajową, raptem trzy i pół tysiąca złotych… To nie wydaje się wiele w skali zarobków prawdziwych bogaczy, którzy mają wielkie rezydencje, jednocześnie to nie jest w takiej chwili najważniejsze, gdyż liczy się jeszcze inna sprawa. Ludzie z takimi zarobkami raczej nie mają ogromnych posiadłości, jak już maja domki to raczej normalnej wielkości, pewnie zakupione na kredyt, który muszą płacić przez cale życie.

Wynajęcie sprzątaczki w takim momencie nie jest wcale takie drogie (przykładowo – mycie okien Szczecin), choć częściej od potrzeby wynajęcia takiej osoby liczy się coś innego – prestiż i luksus. Skoro można sobie pozwolić na taką usługę to znaczy, że żyjemy już na niezłym poziomie. To, o czym zawsze marzyli nasi rodzice my aktualnie osiągnęliśmy. Wydaje się jednakże, że o ile takie myślenie pewnie u wielu osób jest dominujące, to należy przyznać, iż naprawdę żyjemy w trudnych czasach, nie mamy na nic czasu, więc wynajęcie takiej osoby lub firmy wydaje się dosyć rozsądnym rozwiązaniem. Wiele obowiązków najzwyklej nas ogranicza, a dzięki temu, że zatrudnimy taką osobę, to przecież stwarzamy komuś miejsce pracy. To raczej dobre podejście, takie bez bufonady i pozerstwa.

Tagi: , ,