Apaszki, czyli ozdabiające strój modne akcesoria


Niezależnie od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są zwykle lubianymi dodatkami dopełniającymi damski i nie tylko image. Są to różnego rodzaju: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, z bawełny, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, kapelusze, czapki, paski i różnego rodzaju biżuteria.

Te i inne dodatki każdy ubiór czyniąwyszukanym! Są świetnym uzupełnieniem stroju, podkreślają osobowość, rozweselają czarne barwy garderoby nie tylko kobiety, lecz także mężczyzny ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty – źródło artykułu -, modne szale różnorodnie wiązać pod szyją, na głowie, a nawet zastosować jako pasek. Da się nawet umiejętnie związując odpowiednio dwie chusty razem wyczarować śliczną kamizelkę (ewentualnie dość odważną bluzkę)! Na rynku możemy zakupić masę tychże modnych dodatków.

W internecie można zasięgnąć sporą ilość rad o trendach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być na czasie czy kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Mówi się, że w obecnym sezonie najbardziej modne barwy to pastele.

Szykowna pani powinna także zaopatrzyć się w parę egzemplarzy apaszek, szali czy chust kolorowych w barwach rzucających się w oczy. Modne w tym sezonie też będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tzw. szachownicę. Z tego wynika, że na czasie znów będą chusty w rodzaju arafatka. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy Palestyńczyków – Arafata, którego najczęściej noszonym dodatkiem (nawet do munduru) była chusta w w czarno – białe kwadraty, dość duża.

Można też łatwo zauważyć, iż dość popularne modne chusty i apaszki na naszych ulicach mają ostatnio wzory ludowe, w żywych odcieniach. Zwykle są to wzory łowickie albo też wzory wzięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak ongiś, mniej więcej wiek temu, chce wyglądać podobnie jak zdrowa, rumiana góralka. Pewnie z tej mody zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.