Urządzamy sypialnię w stylu rustykalnymSypialnia w stylu rustykalnym to naturalne półprodukty, bawełna i drewno. Żeby w takiej alkowie nie było monotonnie, dobrze jest poszukać kontrastów. Ja do sypialni w stylu rustykalnym proponuję ciemne meble. Mieszkaniec polskiego dworku bądź romantycznego strychu wybierze styl rustykalny zgodnie z nastrojem otoczenia. Wszyscy pozostali mogą w nim znaleźć przestrzeń ciszy konieczną do odzyskania balansu po dniu wypełnionym hałasem.

stylowe wnętrze

Autor: by Tammy Manet
Źródło: http://www.flickr.com

Rustykalnie nie obowiązkowo musi znaczyć wiejsko, raczej blisko natury, sielsko, stąd dobór naturalnych półproduktów jak też kolorystyka ograniczona do bieli złamanej ciepłym odcieniem. Jedyny kontrast, konieczny niczym szczypta soli, to ciemny fornir sprzętów o prostych formach.

W sypialni w stylu naturalnym istotne są materiały. Wzrok wypoczywa, ważniejszy staje się dotyk, bo na pierwszy plan wysuwają się faktury tkanin: miękkość „pluszowego” pledu, szorstkość szydełkowych narzut, mięsistość kobierca. Naturalne promienie słońca wpadające przez otwory okienne, rozproszone zostają przez delikatne, zwiewne firany. Ciepły, nieco żółtawy blask rzucają świece ustawione na kominku. Dodatkowo za drzwiami szafy możemy zamontować rząd reflektorków.

Jeżeli czytany tekst kompletnie Cię wciągnął, to kliknij na inny polecany serwis (https://www.leclerctychy24.pl/dla-zwierzat), który także ma podobne dane na prezentowany temat.

Rozbielone pomieszczenie z wdziękiem odbija światło, zyskując powierzchnię.

sypialnia

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Kominek w alkowie? To ciekawy pomysł. Aranżacja sypialni winna skupiać się wokół przestrzeni do snu, jednakże jeśli do dyspozycji jest trochę więcej powierzchni, warto ją uzupełnić. Do sypialni dobrze jest wstawić stylizowany parawan (poznaj szczegóły), ozdobną wannę bądź też właśnie kominek. W budynkach wielorodzinnych ze względów technologicznych trudno jest zainstalować prawdziwy. Warto go jednak zastąpić niszą czy lekką konstrukcją. Ale uwaga! Nie powinien to być kominek sztuczny, tylko akcent nawiązujący do paleniska.

Umeblowanie również powinno być zrobione z tworzyw naturalnych. Stosowne zatem są łóżka metalowe czy komody drewniane. W zestawie mebli sypialnianych oczywiście konieczne będą również szafki nocne na które będziemy mogli odłożyć na przykład czytaną książkę bądź okulary. Niezbędne również będą po to, by postawić na nich źródła światła umożliwiające czytanie przed snem. W w taki sposób urządzonej sypialni z całą pewnością wypoczniemy doskonale.
Tagi: , , , , , ,