Jak dobrać odpowiednią torebkę?Panie ubóstwiają torebki. Zbieramy je, zestawiamy odpowiednio do ubioru, przenosimy w nich wszelkie nasze cenności. Jednakże każda pani jest inna i nie do każdej z nas pasuje ta sama z torebek.

torebki

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto wskazówki, czym trzeba się kierować ażeby dopasować dla siebie stosowną torebkę. Pierwsza reguła – dobierz torebkę do swojej budowy ciała: przeciętna lub duża dla pań puszystych, malutka lub średnich rozmiarów dla pań o średniej budowie a malutka dla pań o drobnej budowie ciała. Jeśli decydujesz się na torebkę na ramię upewnij się, że jej pasek posiada odpowiednią długość. Dobieraj torebkę do konkretnej okazji, przykładowo na co dzień – torebka przez ramię, do sukni – w kształcie koperty, na wieczorne wyjście natomiast – mała torebeczka do ręki. Ciekawe dane: fajne listonoszki.

Zastanów się nad swoim stylem życia. Nabywasz nowiusieńką torebkę, do czego będzie ci ona służyć? Nie musisz kupować torebki, jednakowej jaką miałaś poprzednio. Może jesteś już na emeryturze i nie masz konieczności przenosić z sobą aż tylu rzeczy? W takim przypadku starczy malutka, zgrabna torebeczka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka

Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na powszednie czynności. Kobiety, które wiele podróżują lub chodzą na uczelnię, będą z pewnością gustować w teczkach czy torbach z dłuższym paskiem, przewieszonych przez ramię. Takie torebki są obszerniejsze, a dodatkowo lepiej ochraniają nasze dokumenty, ponieważ ściśle przywierają do sylwetki.

Zastanów się, w jakim stylu zazwyczaj się ubierasz. Jesteś zatrudniona w urzędzie i na co dzień zakładasz neutralne, ubiory? Najlepsza będzie dla ciebie elegancka torebka na ramię czy do dłoni. Dla kobiet uwielbiających wyraźne odcienie i wpadającą w oczy biżuterię, najlepsze będą kopertówki czy też torebki do ręki w neutralnych odcieniach. Zobacz tu: .

Kobiety mające kłopoty z kręgosłupem, powinny w miejsce torebek nosić plecaczki lub malutkie torebeczki przewieszane przez ramię. Wybierać wtenczas musimy torebki z płaskim, szerokim paskiem i w żadnym wypadku ich nie przeciążać.

Natomiast to czy będą to torebki ze skóry, z tkaniny czy z odmiennego rodzaju materiału zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji i od fantazji. Wszelakiego rodzaju torebeczki znajdziemy także w sklepach internetowych, które oferują ogromnie dużą ilość wzorów i odcieni torebek. Znajdziemy w nich nie tylko torebki damskie skórzane lecz też plecaki i torby podróżne.

Tagi: , , ,