Pacjent w domu – parę wskazówek, jak uprościć życie jemu i osobom opiekującym się nim.


Kiedyś były o wiele gorsze możliwości, jeżeli idzie o przebywanie obłożnie chorej osoby w warunkach domowych. Obecnie oddziały szpitalne nie mają możliwości, żeby zbyt długo trzymać chorego. Dobrze, że także osoba opiekująca się chorym w domu ma do wykorzystania coraz większe możliwości uzyskania pomocy.

Co zrobić, jeżeli członek twojej rodziny akurat został wypisany ze szpitala po zabiegu w obrębie jelita grubego, więc teraz czeka was procedura, którą jest pielęgnacja stomii? W jaki sposób poradzić sobie, kiedy senior – starczowzroczność leczenie – w rodzinie ma problem z chodzeniem lub trudno nakłonić go na wizytę w przychodni, więc żeby zrobić podstawowe badania musi nastąpić pobieranie krwi w domu pacjenta? Na szczęście mamy coraz więcej możliwości, żeby to służba medyczna przybyła do nas. W niektórych przypadkach to jedyne wyjście, aby zapewnić choremu właściwą opiekę.
obrazeczek - zdrowie

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta stanowią właściwie osobny sektor usług medycznych. Są oferowane zarówno w większych miastach jak we Wrocławiu czy Poznaniu, ale także w małych miejscowościach. Powinno się sprawdzać koszty poszczególnych czynności, ponieważ może się okazać, że dosyć często będziemy zmuszeni z nich korzystać. W takim wypadku każda, nawet najmniejsza oszczędność, będzie się liczyć. Pamiętajmy, że pielęgnacja osoby chorej w domu jest związana z innymi kosztami, takimi jak leki, środki do pielęgnacji czy potrzeba kupna profesjonalnego sprzętu (tutaj znajdziesz interesujące informacje).

Jeśli mamy do czynienia ze szczególnie wrażliwym pacjentem, takim jak dziecko czy senior z otępieniem, powinno się zweryfikować, czy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta będą przeprowadzone przez pielęgniarkę, która posiada potrzebne doświadczenie i przygotowanie, by wszystkie procedury przebiegały szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego stresu.

Na wyżej wspomniane usługi składają się działania takie jak: pielęgnacja stomii (dowiedz się więcej), zapobieganie odleżynom, zakładanie cewnika, wykonywanie zastrzyków, dożylny wlew. Dobrze jest, jeśli placówka świadcząca tego rodzaju usługi zapewnia elastyczność, jeśli chodzi o terminy wizyt. Czasem jest tak, iż lekarz w czasie wizyty zleci natychmiastowe podłączenie kroplówki i w takim wypadku pielęgniarka musi się zjawić u nas jak najszybciej. Dobrze jest też, aby była dyspozycyjna (nieraz wystarczy, by pod telefonem), na wypadek, kiedy wystąpi jakiś problem.
Bardzo częstą procedurą jest również pobieranie krwi w domu pacjenta. Chory lepiej to zniesie, będąc w znanym otoczeniu.
Te usługi medyczne upraszczają życie codzienne ludzi chorych.