Jakie plusy będzie miało uruchomienie wypożyczalni aut osobowych, jak zacząć taką działalność.Samochodowe wypożyczalnie zdobywają coraz większą popularność, szczególnie w świetle tego, że ceny za usługi stają się coraz atrakcyjniejsze. W szczególności widać to w większych miejscowościach turystycznych lub miejscach, gdzie działa wiele rozmaitych firm i koncernów.

www

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu biznesmenów będzie to również świetnym pomysłem na prowadzenie dochodowego biznesu, zwłaszcza że w naszym kraju rynek ten dopiero zaczyna się rozwijać i całkiem sporo jest jeszcze możliwości. Oczywiście trzeba do otwarcia tego typu wypożyczalni podejść jak do każdego innego biznesu. Przede wszystkim trzeba zrobić dokładne rozeznanie rynku i ocenić, czy będzie odpowiednie zainteresowanie takimi usługami.

W dużych miejscowościach takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków nawet bez dużej analizy można założyć, że miejsce na następną firmę może się znaleźć, lecz z kolei tam będzie też ciężej się przebić wśród konkurencji. Żeby zyskać odpowiednią renomę na rynku można przykładowo konkurować stawkami, jeżeli wynajem samochodów kraków będzie – (laserowa korekcja wzroku – kliknij link) atrakcyjny, to z pewnością szybko znajdą się na to chętni.

Decydując się na otworzenie wypożyczalni trzeba się liczyć z koniecznością sporej inwestycji na początek. Suma kilkuset tysięcy złotych to absolutne minimum, pozwoli ona na zakup paru nowych pojazdów, wynajęcie placu i umeblowanie niewielkiego biura. Można rzecz jasna zastanowić się nad leasingiem czy kredytem, przy takiej działalności banki nie robią przeważnie żadnego problemu z udzieleniem.

Za taką sumę będzie można wystartować z kilkoma samochodami, na wynajmie jakich można będzie miesięcznie zarobić nawet do czterdziestu tysięcy. Obrót samochodowej wypożyczalni w dużym stopniu będzie uzależniony od położenia, dlatego też na tym akurat nie można robić oszczędności.

Atrakcyjny teren w dobrej lokalizacji będzie również parę tysięcy miesięcznie kosztował, ale już na początku będzie można całkiem sporo na tym zyskać.

Gdy przeczytasz już niniejszy tekst, to oprócz tego zobacz też co zawiera rekomendowana witryna (http://goldkram.eu/), ponieważ przedstawia ona tak samo zajmujące kwestie.

Jeżeliz taką ilością samochodów uda się rozruszać interes, to przy regularnych przychodach szybko można będzie zastanowić się nad rozszerzeniem floty.

Tagi: , , , ,