Laserowa korekcja wzroku ile kosztuje oraz dlaczego należy w nią zainwestować?


Tagi: , , ,
Niedoskonałości oczu są wielce nagminnym efektem, najlepszą formą walki z tymi niedoskonałościami jest noszenie szkieł albo zakładanie soczewek. Jednak obie opcje nie są doskonałym sposobem, bo nie usuwają niedoskonałości, a wyłącznie pozwalają z nią funkcjonować.

Wyjściem ułatwiającym na stałe pozbyć się szkieł albo soczewek może być laserowa korekcja wzroku.

Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com
korekcja wzroku

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten leczy krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm również różne kompozycje owych niedoskonałości wzroku. Za korekcje odpowiada pasmo lasera excimerowego. Całkowita esencja zabiegu opiera się na tym, by w sposób dokładny wyprofilować kształt rogówki oka, tak aby wpadające promienie świetlne koncentrowały się na siatkówce i dzięki temu komponowały jasny obraz. Bezdyskusyjnym jest fakt, że atrybuty smugi światła laserowego kodowane są do któregokolwiek oka personalnie.
Laserowa korekcja wzorku zrealizowana może zostać kilkoma metodami, tj. lasik, która pozwala pacjentowi na powrót do standardowego trybu egzystowania nawet już kolejnego dnia po zabiegu, gdyż wyrazistość widzenia występuje już po kilku godzinach, a samo kurowanie oka odbywa się bez bólu. Drugą metodą jest prk, po której rogówka odbudowuje nabłonek w czasie kilku dni, a na okres zdrowienia nakładany jest bandaż w postaci soczewki kontaktowej, którą ściąga się po około kilku dniach- Optegra. Całkowity proces rekonwalescencji po operacji trwa około dwóch tygodni, a polepszenie widzenia pojawia się stopniowo. Metoda lasek w porównaniu do poprzednio wspomnianej jest łagodniejsza i zmniejsza niedogodność i ból. Epilasik to kolejna z metod, której niewątpliwą zaletą jest szybsze zabliźnianie się rogówki, a także mniejsze ryzyko komplikacji po zabiegu niż w metodzie lasik.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, przeczytaj koniecznie ten świeży materiał (https://ocelio.pl/) – on również jest warty zainteresowania, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Finalną z metod może być ptk i wykorzystywana jest szczególnie do usuwania różnego rodzaju deformacji rogówkowych, tj. blizny lub stany zapalne. Przed operacją warto także zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Cennik w przypadku jednego oka znajduje się w przedziale od 1800 do 3600 złotych.

Konkretyzując drugie pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za parę oczu i co obejmuje, odpowiedź jest jasna, kwota się podwaja, a więc oscyluje w przedziale od 3600 do 7200 złotych, a wzmiankowana cena poza operacją obejmuje również konsultacje przed operacją i wizytę kontrolną.