Ewolucja klocków Lego


Ci , którzy urodzili się w latach osiemdziesiątych 20w, z pewnością pamiętają czasy, w których figurki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do nabycia wyłącznie w Pewexach lub na zachodzie. Niejeden chłopiec myślał o tym, aby rodzina przebywająca na zachodzie wysłała na urodziny najnowszy zestaw zabawek od Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dziś, pomimo tego, że klocki lego różnych typów są dostępne w każdym sklepie, ich magia wcale nie wygasa. Firma utrzymuje się na rynku niezwykle dobrze, co zawdzięcza okresowemu wprowadzaniu na rynek świeżych produktów. A wszystko rozpoczęło się kilkanaście lat temu od rynkowego debiutu klocków lego city, czyli wejścia w dotychczas nieodkryte dla wielbicieli klocków obszary miejskie.

Od tego czasu pracownicy Lego starają się zadziwiać swoich fanów coraz to nowszyymi rodzajami klocków i figurek. Typy klocków jesteśmy w stanie podzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile te pierwsze są zapewne każdemu niezwykle dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałbym powiedzieć kilkanaście słów o Technics. Klocki Technics są świetne dla młodych inżynierów; pozwalają układać i budować maszyny i pojazdy, stosując rozwiązania techniczne znane z prawdziwego wykorzystania. Idealnie dobrze spasowane do siebie dźwignie i systemy ruchu wzbudziły i wciąż wzbudzają wyobraźnię niejednego młodego chłopca.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wypuściła również na rynek serię zabawek, którą zapoczątkowała linia Bionicle. Od tego czasu nowi bohaterowie są bez ustanku odświeżani, powstają nawet filmy animowane w których figurki lego odgrywają główną rolę. Sukces Bionicle rozpoczął wysyp serii figurek, których dobrym przykładem jest seria lego ninjago, którego bohaterowie żyją w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, które jest delikatnym nawiązaniem do serii komiksów transformers.

W ramach współpracy z wieloma znanymi korporacjami, lego dodaje na rynek również serie klocków poświęcone np. serialom. W taki sposób na światło dzienne wyszły figurki star wars z klocków lego. Fani LEGO także tworzą z klasycznych części swoje serie dedykowane np. grom komputerowym, ale to już temat na inny artykuł.

Źródło: Krainazabawy.pl