Czyszczenie to dobry sposób na to czy możesz być konsekwentnyIstnieją takie czynności, które wymagają od nas stanowczości i obowiązkowości. Można do takich przykładów wpisać sporo codziennych czynności: porządki, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i inne. W każdej z wymienionych rzeczy liczy się powtarzalność a także utrzymanie pewnego dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów. Na przykład takie porządki. Powiedzmy, że robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamyparkiet mopem, używamy dużej ilości innych pojemników, w których jest chemiczna substancja, na poszczególne nieczystości: toaletowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać regularnie, bo jeżeli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Kolejny przykład jest bardziej poważny – odchowanie potomstwa. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. jeżeli nie będziemy zawsze konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Należy natomiast wziąć poprawkę, że przecież dziecko to żywe stworzenie, nie można jego wychowania porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie samym wojskowym porządkiem i sumiennością, ale musimy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki.

Jeśli czytany tekst całkowicie Cię wciągnął, to zobacz inny pomocny serwis (https://dorex.com.pl/arkady-wroclawskie-powstancow-slaskich.html), który także zawiera pokrewne informacje na omawiany temat.

Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję dobre opryskiwacze.

Przestrzeganie diety jest za to dość łatwe, lecz jedynie w teorii. Jedz odpowiednie ilości, o konkretnych godzinach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko na papierze przedstawia się pięknie, ale kiedy przychodzi, do praktyki w tym momencie dopiero wiemy, czym jest obowiązkowość w temacie przestrzegania diety. Jest to niekończąca się walka o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś niewidzialnym, lecz także z czymś co nam jednocześnie wchodzi w drogę. Walczymy ze swoja psychiką, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak samo jak zmienić część własnej osoby. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – trening, jest dość podobny do przestrzegania diety, ale tylko pozornie. Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić nawyki kulinarne, ale kiedy trenujemy zmianie ulega coś więcej. Jedzenie owszem, gdyż skoro trenujemy nie możemy obiadać się fast fordami, równocześnie jednak musimy zmienić… siebie. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w ciągła walkę, ale warto ją podjąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. myjki do mycia okien.

Zachęcamy Cię do zajrzenia do następnego artykułu na ten temat – w nim wyszukasz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu zdjęcia na porcelanie i ciesz się nimi.

Tagi: , , , ,