Czyszczenie to dobry sposób na to czy możesz być konsekwentny


Istnieją takie czynności, które wymagają od nas stanowczości i obowiązkowości. Można do takich przykładów wpisać sporo codziennych czynności: porządki, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i inne. W każdej z wymienionych rzeczy liczy się powtarzalność a także utrzymanie pewnego dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów. Na przykład takie porządki. Powiedzmy, że robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamyparkiet mopem, używamy dużej ilości innych pojemników, w których jest chemiczna substancja, na poszczególne nieczystości: toaletowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać regularnie, bo jeżeli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Kolejny przykład jest bardziej poważny – odchowanie potomstwa. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. jeżeli nie będziemy zawsze konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Należy natomiast wziąć poprawkę, że przecież dziecko to żywe stworzenie, nie można jego wychowania porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie samym wojskowym porządkiem i sumiennością, ale musimy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję dobre opryskiwacze.

Przestrzeganie diety jest za to dość łatwe, lecz jedynie w teorii. Jedz odpowiednie ilości, o konkretnych godzinach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko na papierze przedstawia się pięknie, ale kiedy przychodzi, do praktyki w tym momencie dopiero wiemy, czym jest obowiązkowość w temacie przestrzegania diety. Jest to niekończąca się walka o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś niewidzialnym, lecz także z czymś co nam jednocześnie wchodzi w drogę. Walczymy ze swoja psychiką, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak samo jak zmienić część własnej osoby.

Kiedy przeanalizujesz publikowany tekst, to także zaciekawi Cię oryginalna publikacja, która ma podobne dane na ten temat, zatem kliknij tu.

Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – trening, jest dość podobny do przestrzegania diety, ale tylko pozornie. Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić nawyki kulinarne, ale kiedy trenujemy zmianie ulega coś więcej. Jedzenie owszem, gdyż skoro trenujemy nie możemy obiadać się fast fordami, równocześnie jednak musimy zmienić… siebie. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w ciągła walkę, ale warto ją podjąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. myjki do mycia okien.

Zachęcamy Cię do zajrzenia do następnego artykułu na ten temat – w nim wyszukasz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu zdjęcia na porcelanie i ciesz się nimi.