Dzieci rosną, pora na zakup nowych rzeczy


Maleńkie dziecko w mieszkaniu wymaga wielu przygotowań. Urządzamy dla naszej pociechy przestrzeń, kupujemy ubranka, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Należy pamiętać, że nasza pociecha rozwija się i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za niedługi czas kupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Plusy krzesełka do karmienia

Naturalnie na początku, gdy karmimy malucha piersią albo z butelki nie warto go kupować, bo tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, kiedy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać również inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka wiele ułatwia. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Oczywiście należy kupić stabilne krzesełko dobrej jakości, najlepiej przetestowane. Istotne, żeby miało wygodne siedzisko i dodatkowo szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia to również komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi blisko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój mały blat nie musimy się bać, że ściągnie ze stołu obrus czy zastawę. Dodatkowo, blat i inne części krzesełka są łatwe do umycia, zatem naszemu dziecku nic nie zagraża.

Zabawki dla malucha

Inna sprawa to zabawki. Również muszą być dostosowane do wieku i etapu rozwojowego naszego dziecka. To jasne, że skomplikowanych przedmiotów z niewielkimi częściami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się zainteresowania. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy pragną mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Oczywiście nie istnieją tu żadne reguły. Nie należy ograniczać naszego malucha. Jeżeli nasza mała, śliczna córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego ogromnego terenowego samochodu – podarujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym akurat samochodzie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami . Jeśli mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Chcemy chyba, aby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie wolno zapomnieć, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, w jakim kraju zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych komponentów. Dobre zabawki zawsze mają certyfikaty.