zastosowanie autoklawów w gabinetachAutoklaw, to hermetycznie zamknięty zbiornik do wykonywania przebiegów chemicznych, albo sterylizowania w wzmożonej temperaturze, także przy podwyższonym ciśnieniu, do sterylizacji. Zazwyczaj użytkuje się go do sterylizacji narzędzi chirurgicznych, wszelakich materiałów opatrunkowych, także różnych elementów medycznych i kosmetycznych.

autoklaw

Autor: rvcroffi
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym salonie kosmetycznym, stomatologicznym, pracowni tatuażu, nieodzownym aparatem jest autoklaw. Jest to urządzenie obowiązkowe jeżeli idzie o wyjaławianie jakichkolwiek akcesoriów i sprzętów, mających kontakt z krwią i płynami ustrojowymi.

Jaki autklaw wybrać?

Autoklawy różnią się wymiarem, objętością na przybory przeznaczone do sterylizacji, kubaturą na wodę, szybkością postępowania. Różnią się również ilością przeznaczeń pomocniczych, stopniem zautomatyzowania, sposobnością monitorowania przeprowadzanych w urządzeniu postępowań chemicznych i stopnia ich postępu za pomocą wyświetlacza.

Autoklawy klasy B są w największym stopniu zaawansowanymi sterylizatorami parowymi. Mają możliwość sterylizować każdy rodzaj materiałów, ze specjalnym uwzględnieniem instrumentów o budowie kapilarnej.

Cechowane przez autoklawy klasy B działania, nie są przystępne w pozostałych typach autoklawów. Najlepszą właściwością, która wyróżnia autoklaw klasy B, to frakcjonowana próżnia wstępna. Kompletne anulowanie powietrza otrzymuje się przez serię bodźców próżni i wstrzyknięć pary. Jak na razie, jest to jedyna, tak skuteczna technika.

autoklaw

Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com

Daje ona możność sterylizacji różnego typu wsadu.

Autoklaw klasy B, to najwspanialsze urządzenie pod względem efektywności sterylizacji.informatyka (pod tym linkiem)Jest to autoklaw medyczny, jaki bez problemu przechodzi wszelakie kontrole Sanepidu. Ze względu na to, iż w dzisiejszych czasach w gabinetach kosmetycznych praktykuje się niemało zabiegów z pogranicza medycyny, gdzie możliwy jest łączność z krwią i płynami ustrojowymi, najbezpieczniej jest mieć autoklaw klasy B. Różnica w cenie pomiędzy nimi bywa niewielka, więc lepiej nabyć autoklaw klasy B i być spokojnym o to, że jakiekolwiek normy bezpieczeństwa są dokonywane na najwyższym pułapie.Dodatkowe info strona www

Tagi: , , ,