Pomysłowi i zaradni rodzice przygotują pokój malucha za grosze! Sprawdź ich niezawodne sposoby!Wszystko, co jest dostępne w sklepach z produktami dla dzieci, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, śliczne ubranka i zabawki rozczulają nas, ale ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co możemy sobie pozwolić. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się maluszek, cała rodzina koncentruje się wyłącznie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na elementarne, codzienne potrzeby dzieciątka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grupka wujków i cioć z radością obdarowuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio ciekawym pomysłem na prezent są też rzeczy, które będą rosły razem z małym człowiekiem. Jednak praktyczni rodzice stawiają raczej na elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi zawieszenie nowych, bajecznie kolorowych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Kawałki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące doniczki za kilka złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, szczególnie wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy osłonki w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można przyklejać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim na przykład fluorescencyjne gwiazdki i księżyc.

Czy ten wpis zainteresował Cię na tyle, że chcesz więcej? Zatem po nowe wiadomości zapraszamy do tego linku. Tam czeka interesujący artykuł (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/3-sposoby-na/).

Jeśli przykleimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając piękny efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. Oferta na .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się trendach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący tanie zabawki dla dzieci, np. . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zasugerować im też swoje, sprawdzone rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy najkorzystniejszych opcji.

Tagi: , , , , , ,