Facet zadbany


Kosmetyków przeznaczonych umyślnie dla panów jest w sklepach coraz więcej. Nie za każdym razem jednak mężczyźni umieją kupić stosowne kosmetyki dla siebie.
Arsenał kosmetyków określonych specjalnie dla panów częstokroć stwarza problemy: panowie kiepsko znają się na rozmaitych Kremach.

Warto jednakże zadbać, ażeby na półce w łazience znalazło się choć parę najistotniejszych męskich kosmetyków, jakie zapewnią harmonijnąą pielęgnację a także pomogą zaradzić najczęściej występującym kłopotom urodowym. Codzienna walka z zarostem wystawia skórę na podrażnienia. Skutkiem tego istotne, aby pianka do golenia zawierały składniki, które nawilżą, np. aloes. Po nałożeniu kosmetyku powinniśmy chwilę odczekać, aby zdążył on zmiękczyć zarost, wtedy jest mniejsze niebezpieczeństwo podrażnienia. Natomiast po goleniu – zastosować balsamy po goleniu (czytaj dalej na tej stronie) albo mleczko, które mają także właściwości dezynfekujące jak też łagodzące.

Wella
Mężczyźni z reguły myją twarz mydłem – jedynie wówczas odnoszą wrażenie, że skóra jest gruntownie oczyszczona. Niestety, mydło posiada odczyn zasadowy, natomiast skóra kwasowy – po umyciu pH cery rośnie a także zwiększa się przepuszczalność powłoki rogowej. Konsekwencją tego będzie wzmożona ucieczka wody ze skóry, co daje odczucie pieczenia. Należy kupować takie zestawy kosmetyków męskich (pełen artykuł), jakie zawierają pianki do mycia twarzy. Co jeszcze musi się znaleźć w kosmetyczce czystego faceta?

Odpowiedni dezodorant to absolutnie podstawowy kosmetyk. Dla jednostek pocących się dość intensywnie jak też tych, jakim wyjątkowo zależy na zachowaniu świeżego wyglądu, najlepsze są antyperspiranty. Ważną rzeczą jest również przybornik do paznokci (zobacz więcej).