Wszystko dla niemowlątGdy rodzi się małe dziecko wszyscy z otoczenia są podekscytowani. Rodzice są zasypywani moc prezentów dla malucha i wszyscy są zachwycony, oczywiście poza niedosypiającymi rodzicami. Maluchy dają rodzicom popalić, ale swoim uśmiechem niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawia , że wszystkie troski idą na bok. Rodzice dbając o dziecko chcą by miało ono wszystko, co najwspanialsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez smoczek a na kocyku skończywszy.

dziecko

Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeśli mowa o kocyki dla niemowląt to w sklepach mamy ogromny wybór tego typu asortymentu. Dla dzieci wszystko jest ładne i kolorowe. Jednak, jeżeli należymy do mam, które chcą by nasze dziecko miało wszystko w klasycznych barwach, czyli bieli, beżu, szarości i czerni, to również w tych kolorach znajdziemy kocyki dla niemowląt. Dokonując zakupu kocyk dobrze jest kupić kilka w wielu kolorach, żeby pasowały nam do wózka, do łóżeczka czy do kołyski. Na pewno w prezencie od znajomych będzie kilka kocyków, więc będziemy mieli, w czym wybierać.

Gdy przychodzi na świat pierwszy syna, albo córeczkę musimy najczęściej kupić maluchowi każdą rzecz. I tak wybieramy łóżeczko jakąś komódkę, żeby poskładać wszystkie rzeczy dla dziecka i chodzimy po sklepach z ciuszkami, by nie zabrakło nam czasem koszulek, rajstop, czy skarpet. Wszystkie mama mają w odwodzie parę pajacyków. Gdy słyszymy słowo pajacyki (więcej) często myślimy o czymś dozabawy, ale jeżeli mówimy o

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

niemowlaku i pajacykach to chodzi przeważnie o śpioszki. A śpioszków trzeba mieć sporo, bo dzieci niezmiernie szybko umieją pobrudzić wiele rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u młodych rodziców jest włączona niemalże na okrągło. Bycie rodzicem to nie jedynie radosny czas, ale też próba naszych własnych sił. Zmagamy się z odpowiedzialnością za drugiego, maleńkiego człowieka, który bez nas nie byłby w stanie żyć. To ogromna radość, ale też obawa. Dlatego dobrze, gdy młodzi rodzice będą mieli oparcie w sobie, ale również pomoc rodziny, najprzychylniejszych im ludzi. Pierwszy potomek to ogromne wyzwanie, nie mamy pojęcia, co jest w okej, a co jest odstępstwem od normy i nawet najfajniejsze rzeczy nie są w stanie nam pomóc, jeżeli nie będziemy czuli się dobrze w tej roli.

Hej, sprawdź to (http://wilanow.varsovia.edu.pl/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Tak, więc poza przynoszeniem prezentów, dobrze jest czasem po prostu z młodymi rodzicami spędzić trochę czasu.

Tagi: , , , , , ,