Internet to właściwie same plusy, lecz nie tylko. Co powinniśmy o tym wiedzieć?


Trudno sobie wyobrazić dzisiejsze czasy bez dostępu do sieci. To coś tak normalnego i jednocześnie pomocnego, że dziwnie by się stało, jakby się nagle skończyło. Korzystamy z sieci przy okazji rożnych sytuacji.

piękny autobus

Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie to sytuacje? W tym krótkim artykule opiszemy parę takich przykładów z życia wziętych.
Internet podpowiada, w co zainwestować, na jaki produkt się zdecydować, którą firmę wybrać. W wyszukiwarkę internetową jesteśmy w stanie wpisać dowolne hasło i zyskamy odpowiedź. Np. planujemy się dowiedzieć jaki system operacyjny nabyć, tak więc faktycznie uzyskamy różne podpowiedzi. Jak najbardziej nie jest tak, iż to będzie wyłącznie jedna odpowiedź, gdyż przecież tak łatwo nie ma. Za to otrzymamy wiele różnorodnych artykułów, opinii i testów, które umożliwią nam dokonanie najlepszego wyboru.

A żeby jeszcze bardziej zagłębić się w daną tematykę, to powinniśmy skorzystać ze studium przypadku. To, jak sama nazwa definiuje, opisane konkretne wydarzenie, to jak się odbyło, które narzędzia były do tego użyte, jaki był plan, za co odpowiedzialni byli ludzie, jacy w tym uczestniczyli. Wiele takich interesujących informacji można tak wyszukać, a jak studium przypadku przykłady są rzeczywiście różne, tak więc nie jest ważne, w jakiej branży poszukujemy inspiracji i dobrych przykładów, rzeczywiście znajdziemy coś dla własnych podentysta (dodaj serwis do stron zaufanych)eb.
Niestety internet to także zagrożenie, na jakie trzeba uważać. Znajduje się tam bardzo dużo treści, jakie nie wnoszą nic wartościowego, a bardziej demoralizują. Tym przykładem jest zabawa w słoneczko zakończona ciążą.

Taki właśnie filmik, jaki krążył po internecie, a ludzie klikali taki link i infekowali swoje komputery. Ale to nie wszystko, bo to było tak skonstruowane, aby jak najwięcej osób to dostrzegło i kliknęło, więc takie treści potrafią roznosić się wirusowo i są bardzo ciężkie do zatrzymania.