W jaki sposób pielęgnować suchą cerę?


Cera sucha to utrapienie bardzo wielu osób, zwłaszcza zimą. Odznacza się zaczerwienieniem jak też swędzeniem, co jest ogromnie kłopotliwe oraz nieestetyczne.

Są jednakże sposoby na to, aby cera sucha zamieniła się w skórę nawilżoną i urodziwą.

pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze nie drapać! Drapanie jeszcze pogorszy stan cery oraz może doprowadzić do zakażeń, a w dodatku nie przyniesie ulgi przy podrażnionej suchej skórze. Po drugie ograniczyć kontakt z wodą. Sucha cera wyjątkowo nie lubi gorących, długich natrysków jak też ablucji. Do czyszczenia skóry używaj najodpowiedniej delikatnych kosmetyków. A z pewnością nawilżaj. Nawilżanie może być ambarasem – co kupić z bogatej propozycji sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena jakiego nie jest bardzo wygórowana? Dermatolodzy polecają środki z ceramidami . Są to naturalne cząsteczki, zawierające kwasy tłuszczowe. Nawilżają one spragnioną suchą skórę. Korzystniej też kupić krem lub maść zamiast bardziej płynnych emulsji. Mają one mniejszą spoistość, co powoduje, iż mniej będzie w nich komponentów potrzebnych suchej skórze.

Zaciekawił Cię ten materiał? Wejdź na news (https://skinstreet.pl/pielegnacja-twarzy/peelingi), a przeczytasz więcej danych na omawiany wątek, które z pewnością Cię zafascynują.

Tak naprawdę, czasem najlepiej będzie nabyć starą dobrą a także zawiesistą wazelinę, aby pozbyć się permanentnej suchości. Oddziela ona suchą skórę od czynników zewnętrznych, tj. na przykład zimno. Może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem przy cerze suchej, jednakże skłonnej do trądziku. W takowym przypadku wypróbuj serum do cery suchej.

Najtrudniej utrzymać suchą skórę w dostatecznej kondycji w czasie jesienno–zimowym. Chłodne powietrze (jaki ozonator kupić do domu) wysusza, jednak możemy zapobiegać jego negatywnemu wpływowi na suchą cerę. Zimową porą może nam pomóc preparat pharmaceris n c-capilix.