Kiedy pojawia się nowe dziecko w rodzinieKiedy pojawia się w rodzinie nowe dziecko, dla wszystkich jest to wielkie wydarzenie. Dla rodzicieli – w sposób zrozumiały, nawet gdy jest to kolejna pociecha. Być może strach będzie mniejszy, ale wydarzenie ma taką samą wagę. Jak do wszystkiego co ważkie, trzeba się odpowiednio do tego wydarzenia przygotować.

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywistością jest znalezienie należytego miejsca na pokoik dziecinny, niezbyt oddalonego od alkowy rodziców, tak by mogli oni prędko zareagować na potrzeby dzidziusia. Poniektórzy rodziciele w pierwszym okresie życia dziecka decydują się na wstawienie kołyski do własnej alkowy. Oczywiście, będą także potrzebne ubranka i inne akcesoria upraszczające życie rodzicielom jak przewijak, podgrzewacz do butelek itp.

klocki plastikowe:

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

W sprzedaży asortyment przedmiotów potrzebnych małemu dziecku jest olbrzymi, co powoduje trudności z wyborem. Dobrze jest więc wcześniej uzgodnić z rodzinką spis przedmioty które będą konieczne. Pewną część z nich uzyskamy z tzw. drugiej ręki, dla przykładu ubrania dla dziecka w pewnej części można otrzymać od starszej kuzynki czy koleżanki która posiada już większe dziecko. Niestety, nie wszystko możemy zdobyć z drugiej ręki. Dobrze jest już wcześniej zobaczyć jakiego typu foteliki dla dzieci możliwe do nabycia są u naszego ulubionego sprzedawcy. Ponieważ bezpieczeństwo niemowlaka jest najważniejsze, używane foteliki dla dzieciaczków mogą nie być w pełni pewne. Mogą nawet pochodzić z karambolu, a więc nie będą spełniać już swojej funkcji. Wybierając się po nowy fotelik należy mieć na uwadze, iż najbardziej istotnym czynnikiem w wyborze tego typu przedmiotów będzie waga dziecka. Należy pamiętać że foteliki dla dzieci są obowiązkowym wyposażeniem każdego auta, i powinny być dopasowane do wieku użytkownika (dla zainteresowanych tematem – zerknij na to).

Równie ważki jak bezpieczeństwo jest rozwój intelektualny i manualny naszego malucha. Prostą metodą są tutaj klocki plastikowe. Koniecznym jednak jest, by były one certyfikowane i w pełni bezpieczne. Klocki plastikowe posiadają tą zaletę, że są barwne oraz leciutkie, a jeśli są odpowiedniej jakości, pozwalają zadbać o jedną z najistotniejszych potrzeb dziecka, a mianowicie zabawę.
Tagi: , ,