Co zrobić, żeby odnieść sukces w zmaganiach z niedoskonałościami skóry?


Dzisiejsze czasy znamionuje wszechobecny „kult młodości”. Środki społecznego przekazu lansują zdrowie, sprawność i dobrą kondycję fizyczną, szeroko rozumiany triumf.

Lekarz po operacji

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Argumentów na potwierdzenie owej tezy nie trzeba daleko szukać, wystarczy rzucić okiem na okładki kolorowych pism, z których spoglądają na nas powabne modelki o ciele bez wad.
odkryj więcej

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

Wydaje Ci się, że nigdy nie sięgniesz owego ideału? Rozszerzone pory nie dają Ci spokoju? Spokojnie, wcale nie musi tak dłużej być. Istnieje kilka efektywnych sposobów, aby z nimi walczyć. Podstawowa zasada – jaką niestety niesłychanie często zdarza nam się lekceważyć – brzmi: odpowiednia i co równie istotne systematyczna pielęgnacja ciała. Należy pamiętać, że samo mydło bądź balsam to stanowczo za mało. Trzeba bowiem jeszcze oczyszczać skórę z nadmiaru sebum. Przydatne mogą okazać się wszelkiego rodzaju preparaty złuszczające jak również maseczki – domowe lub też wykonywane u kosmetyczki- efektywna pielęgnacja ciała.

Idealnym „sojusznikiem” w zmaganiach z rozszerzonymi porami są również bezsprzecznie szczoteczki do mycia. Czemu? Usuwają martwy naskórek. W dodatku, masują skórę pozytywnie oddziałując na jej ukrwienie.