Projektowanie afiszy zewnętrznychJeśli jesteśmy właścicielami firmy to oczywiście chcemy ją promować. Rodzaj promocji zależy naturalnie od typu działalności, budżetu i odbiorców naszych produktów albo usług. Możemy promować się w internecie, w różnego typu katalogach przedsiębiorstw, możemy zamieszczać reklamę graficzną w branżowych serwisach, na blogach czy forach internetowych. Należy jednak wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznych
Reklama zewnętrzna może przybierać bardzo różne formy. Najbardziej znaną i zwracającą uwagę są naturalnie billboardy. Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umieszczane najczęściej w ściankach przystanków komunikacji miejskiej, ale także wolnostojące. Mnóstwo ogrodzeń czy budynków obwieszonych jest wszelkiego rodzaju bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siateczkach. Jeśli chodzi o reklamy zewnętrzne, trwalsze niż plakat, to te właśnie bannery są najtańszym rozwiązaniem.

Jeśli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy oczywiście stworzyć projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, w których chcemy ów banner powiesić. Można zlecić te prace agencji reklamowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały – (cegła izolacyjna) najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie bez problemów można znaleźć sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment zazwyczaj podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do zrobienia bannerów. Folie, siatki, różnego rodzaju zaczepy (nasz serwis www) i wiele wiele innych. Nie ma również większego problemu, aby w drukarni zamówić wydrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale. Musi to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Zasady wieszania reklam
Nie można oczywiście zawiesić bannera w każdym miejscu. Warto zapoznać się z przepisami związanymi z umieszczaniem reklam w naszym mieście. Czasem wystarczy zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem wymagana jest także zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga trochę pracy, ale jeżeli dobrze ją zaprojektujemy z pewnością przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – reklama na billboardzie.

Tagi: , , , ,